Zpravodajství České televize informovalo o aktivním přístupu krajských úředníků

13.8.2014
Zpravodajství České televize informovalo o aktivním přístupu krajských úředníků

ZLÍN – Reportáž o iniciativní práci úředníků Odboru dopravy Krajského úřadu Zlínského kraje odvysílala Česká televize v úterý 12. srpna ve své hlavní zpravodajské relaci Události.

Informuje o přístupu úřadu k případu řidiče, kterého Krajský úřad Zlínského kraje uznal vinným z přestupku odmítnutí vyšetření na přítomnost alkoholu a nepředložení povinných dokladů na výzvu policisty.

Obviněný podal proti rozhodnutí Krajského úřadu Zlínského kraje žalobu ke Krajskému soudu v Brně a nyní běží odvolací lhůta pro vyjádření krajského úřadu k žalobě. Obviněný si zažádal o odložení výkonu rozhodnutí, to znamená, že prozatím může jezdit, nemusí platit pokutu a nemá připsány body.

Protože krajští úředníci vyhodnotili chování obviněného jako společensky nebezpečné a obávali se promlčení vzhledem k obstrukčním tahům ze strany obviněného, zvolili přístup, který sice není obvyklý, ale byl správný.

„Jsem hrdý na to, že naši úředníci jsou ochotni jít do rizika, volí nepohodlnou cestu a necouvají před úskoky nejrůznějších silničních pirátů, kteří hledají všechny prostředky, jak se vyhnout zodpovědnosti a dále tím ohrožují bezpečnost nás všech,“ řekl ředitel krajského úřadu Vladimír Kutý.

Odkaz na reportáž České televize ze dne 12. srpna zde (čas 32:00).

Zpracovala: Helena Mráčková

13. 8. 2014

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje