Zpracovávání přehledu přestupků - za rok 2020

Tento odkaz na web Ministerstva vnitra ČR umožňuje stažení šablon sloužících ke zpracování přehledu přestupků.
Autoři šablon z ústředních správních úřadů pro zjednodušení práce v šablonách použili makra. Obecně je v poslední době využití těchto rozšířených funkcí aplikací MS Office posuzováno jako bezpečnostní riziko. Minimálně se to projeví tím, že při otevírání šablon může aplikace MS Excel upozorňovat na riziko virové nákazy spojené s použitím maker. Je také možné, že vzhledem k bezpečnostním opatřením platným pro každý úřad, nebude možné makra v aplikacích MS Office vůbec používat. Tuto situaci je nutné řešit individuálně s technickým (IT) správcem každého úřadu.

Šablony jsou rozděleny podle jednotlivých ústředních správních úřadů. Obcí 1. stupně se týkají šablony, které zpracovalo:
Ministerstvo financí
Ministerstvo pro místní rozvoj
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Ministerstvo vnitra
Ministerstvo zdravotnictví
Ministerstvo zemědělství
Ministerstvo životního prostředí
Národní sportovní agentura

Obec s pověřeným obecním úřadem vyplňuje kromě uvedených šablon též šablony, které zpracovalo:
Ministerstvo obrany

Obcí s rozšířenou působností se kromě výše uvedených šablon týkají též šablony, které zpracovalo:
Ministerstvo dopravy
Ministerstvo kultury
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo spravedlnosti
Správa státních hmotných rezerv
Úřad průmyslového vlastnictví

Příslušnost k vyplňování údajů ke konkrétním zákonům je pak uvedena v každém souboru na úvodním listě a následně též vyznačena u každého jednotlivého zákona.

Úřední hodiny (včetně podatelny)

• Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---