Změny názvů autobusových zastávek

K realizaci požadavků na přejmenování stávajících názvů zastávek veřejné linkové osobní   dopravy přistupuje dopravní úřad pouze v odůvodnitelných a závažných případech, po předchozím projednání  se zástupci  obce, která  ke změně názvu zastávky dává podnět; dopravního úřadu; Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. a majoritního dopravce pro danou oblast. K přejmenování názvů autobusových zastávek dochází při udělování licencí dopravcům, a to k termínu platnosti nových jízdních řádů veřejné linkové osobní dopravy. Předmětná žádost musí podána nejpozději 90 dnů před zahájením správního řízení o udělení licence.

Při tvorbě názvu zastávky je nutné respektovat následující pravidla pro tvorbu názvů zastávek uvedená v uživatelské příručce CISnet.

Pravidla pro tvorbu názvů zastávek

Název zastávky je složen ze 3 částí oddělených čárkou (bez mezery před i za čárkou):

• název obce (povinný)
  • název části obce (nepovinný)
  • název bližšího místa (nepovinný),

např. „Praha,Černý Most,Poliklinika“. Obce a části obcí se stejným názvem jsou v rámci celé ČR zkráceny stejně, názvy bližších míst obsahují dohodnuté zkratky. Maximální délka názvu zastávky včetně mezer a čárek oddělujících jednotlivé části názvu nesmí přesáhnout 40 znaků. Ve výjimečných případech lze nedodržet některé z pravidel pro tvorbu názvů bližších míst, avšak podmínka max. délky názvu zastávky musí být vždy splněna.

Další pravidla viz. příloha „Pravidla pro tvorbu názvů zastávek“.

Pravidla pro tvorbu názvů zastávek

.docx Pravidla pro tvorbu názvu zastávek 32,77 kB