Zlínským muzeem bude znít hudba

3. 6. 2019

V rámci výstavy historických hudebních nástrojů „Gloria musicae!" nabídne oddělení muzejní pedagogiky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně návštěvníkům také v červnu bohatý doprovodný program.

„V následujícím měsíci se návštěvníci mohou těšit na Královské hudební lekce. Ve spolupráci s Hudební školou Yamaha je připraven hudební program pro nejmenší děti od 1, 5 do 4 let za doprovodu dospělého. Děti si užijí zábavu v přestrojení za princezny, královskou družinu či rytíře. Zařazeny budou jednoduché lidové písně, ale i dobová hudba. Zatančíme si menuet, doprovodíme se na nejrůznější perkusní nástroje a společně vytvoříme královský orchestr," pozvala na akci Ivona Bořutová z oddělení muzejní pedagogiky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Akce se koná ve dnech 3., 4. a 10. června.

V sobotu 22. června od 14 hodin je pro děti ve věku 7 – 14 let připraven hudební program S písničkou u klavíru, kdy holky a kluci prožijí s Dětským pěveckým sborem Cantica Zlín krásné chvíle s písničkami u klavíru. Vstupné je 59 Kč, snížené 39 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma.

Na obě akce je třeba si předem rezervovat místo na e-mailu: objednávky.skoly@seznam.cz nebo telefonním čísle 573 032 320.

Samotná výstava, která představuje unikátní soubor hudebních historických nástrojů z 18. – 20. století od pražského sběratele Jaromíra Růžičky je k vidění v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně do 7. července.

Výstava je jedinečná především v komplexnosti zastoupení takřka všech druhů hudebních nástrojů. Najdete mezi nimi dechové nástroje plechové, jako jsou například trubky, křídlovky, kornety, lesní i invenční rohy, ale také dechové nástroje dřevěné – flétny, pikoly, hoboje, fagoty, klarinety apod. Součástí výstavy jsou také strunné nástroje smyčcové a drnkací, jako jsou housle, mandolíny, kytary, citery, loutny či tamburášské nástroje. Ve sbírce nechybí ani zástupci bicích nástrojů, mezi kterými vynikají pochodové bubínky, činely, dále pak tahací harmoniky i další méně známé hudební nástroje. Kromě bohaté přehlídky historických hudebních nástrojů je zde k vidění také vybavení zlínské houslařské dílny Pavla Celého jako ukázka soudobého regionálního hudebního nástrojářství.

Vystaveny jsou také reklamní materiály nebo keramika a porcelán s hudební tématikou.

Více informací naleznete na www.muzeum-zlin.cz a www.14-15.cz.

Kontakt:
Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

gloria-musicae-archiv-mjvm-ve-zline.jpg
gloria-musicae--.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap