Zlínský univerzitní klub přivezl tři medaile z MS ve sportovním aerobiku

8. 11. 2017

ZLÍNSKÝ KRAJ – Z veleúspěšného mistrovství České republiky rovnýma nohama na MS ve sportovním aerobiku v holandském Leidenu. Nominovaní závodníci zlínského univerzitního klubu MV TEAM UTB Zlín zazářili a vezou tři medaile.

Závodníci MV TEAM Univerzity Tomáše Bati Zlín se pod vedením trenérky Mgr. Moniky Váňové zúčastnili ve dnech 17. až 19. října 2017 mistrovství světa ve sportovním aerobiku FISAFINTERNATIONAL v Holandsku, a to s úctyhodným úspěchem. Všichni závodníci se probojovali do finále a přivezli do Zlína tři drahocenné kovy.

Teprve rok fungující klub, který je momentálně nejlepším moravským klubem závodního aerobiku a v TOP 10 ČR mu patří druhá příčka, vyslal na mistrovství světa čtyři závodníky. Sportovci reprezentovali univerzitní klub, Zlínský kraj a Českou republiku ve dvou kategoriích: kadetů 11-13 let a juniorů 14-16 let.

Juniorka (14-16 let) Vanda Šimková navázala na své loňské úspěchy v kadetské kategorii, kdy se stala vicemistryní ČR, Evropy i světa 2016. V holandském Leidenu v kategorii jednotlivců získala 5. místo ve velmi silné konkurenci dvaceti světových a evropských šampionek, a to i přes to, že je v juniorské kategorii benjamínkem.

Vanda soutěžila i v kategorii juniorských smíšených párů spolu se svým partnerem z Polska Markem Dudkem (UKS Korona Krakow), který ve zlínském klubu hostuje. Juniorský pár získal stříbro a stal se tak vicemistrem světa 2017. Oba závodníci mají za sebou i evropský šampionát, kde v květnu 2017 obsadili rovněž 2. místo.

Vanda byla nominována na sportovce roku Zlínského kraje 2016 v mládežnické kategorii a byla zařazena do TOP 5.

V kategorii kadetů (11-13 let) startoval za MV TEAM skvělý smíšený pár Zuzka Němcová a Jáchym Hanák, mistři Evropy 2017. Tento letos neporažený pár opět nezklamal a z Leidenu si odváží titul mistrů světa. Zuzka a Jáchym svým výkonem úspěšně ukončili svou spanilou zlatou jízdu českým, evropským a světovým aerobikem. Jáchym si zasoutěžil i v kategorii jednotlivců. Za svůj výkon si odvezl stříbrnou medaili, přičemž tu zlatou měl takřka na dosah.

MV TEAM děkuje také Zlínskému kraji za finanční podporu, která pomohla závodníkům zúčastnit se mistrovství světa v Holandsku a vzorně reprezentovat Zlínský kraj a Českou republiku.

8. 11. 2017

Další informace:
Renata Janečková                   
tisková mluvčí                                                
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz                                   

                                              

 

zuzka-nemcova--jachym-hanak--vanda-simkova--marek-dudek.jpg
jachym-hanak--zuzka-nemcova.jpg
jachym-hanak.jpg
vanda-simkova--marek-dudek-2.jpg
vanda-simkova--marek-dudek.jpg
vanda-simkova.jpg
zuzka-nemcova--jachym-hanak--trenerka-vanova.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.