Zlínský patriot pomohl v kraji už více jak 200 dětem, druhé kolo podpory v rámci dárcovského programu NAVZDORY zahájeno

17. 7. 2020

Dárcovský program NAVZDORY nadačního fondu CREDO, jehož zakladatelem je zlínský podnikatel, patriot a filantrop Radomír Lapčík, byl spuštěn na konci dubna letošního roku. Za tu dobu pomohl už více jak 200 dětem z rodin v nouzi. Aktuálně startuje druhé kolo projektu, do něhož se mohou přihlásit jak noví žadatelé, tak ti, co podporu získali již v prvním kole. Nově je možné příspěvek čerpat také na úhradu dětských táborů, školních pomůcek a základního vybavení domácnosti pro rodiny v tíživé životní situaci. V druhém kole se pak zvedla i věková hranice podporovaných zdravotně postižených dětí, a to z původních 18 na 26 let. Druhá vlna podpory potrvá do konce září, v říjnu plánuje nadační fond vyhlásit třetí kolo.

V prvním kole dárcovského projektu NAVZDORY přijal nadační fond žádosti, na základě kterých bylo podpořeno přes 200 dětí. Nejčastěji o příspěvek žádaly matky samoživitelky, které se dostávaly do problémů zejména s náklady na bydlení. Jedné z nich předal finanční pomoc osobně Radomír Lapčík a nesmírně ocenil její statečnost. Příspěvkem byly podpořeny také rodiny s dětmi se zdravotním postižením, které za příspěvek pořizovaly dětem speciální péči a pomůcky. Finanční dary tak pomáhají rodinám nejen s úhradami nákladů na bydlení, ale přispívají také na základní potraviny, hygienické prostředky, oblečení a obuv pro děti i osobní asistenci pro děti s hendikepem.

„Jsme rádi, že můžeme skrze program NAVZDORY pomoci rodinám v tíživé situaci a usnadnit jim současné mimořádné období. Oproti prvnímu kolu programu jsme zvedli věkovou hranici podporovaných zdravotně postižených dětí z původních 18 let na 26 let, jelikož jsme si vědomi toho, že tyto děti potřebují péči druhých déle a po dosažení 18 let jim je často snížen příspěvek na péči, přestože starost o ně bývá stejně náročná, a některé z nich nejsou schopny fungovat samostatně ještě mnohem déle nebo po celý život,“ uvádí Michaela Straková, koordinátorka programu. „Rádi bychom tak zároveň vyzvali rodiny a matky samoživitelky, které řeší existenční problémy, aby se nám ozvaly a mohli jsme jim pomoci.“

Na podporu projektu a také jako povzbuzení pro ty, pro něž bylo období koronakrize zvlášť náročné, pořádá již tuto neděli 19. července nadační fond CREDO ve spolupráci se slovenským společenstvím Silné posolstvo evangelizačně-benefiční podvečer s názvem Milované město. Program bude probíhat od 16 do 19 hodin na náměstí Míru ve Zlíně a je zdarma. Pro děti budou na místě různé atrakce a příchozí se mohou těšit na hudební vystoupení populární zpěvačky Dashy i další program.

Více informací o nadačním fondu CREDO, jeho aktivitách i aktuální víkendové akci naleznete na webu www.credonf.cz

Kontakt:

Michaela Straková – koordinátorka programu Navzdory
Tel: +420 702 127 908
E-mail: strakova@credonadacnifond.cz

plak.jpg

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu