Zlínský kraj zorganizoval podnikatelskou misi do Jaroslavské oblasti v Rusku

  13.8.2013

 

ZLÍN – O průběhu a přínosu podnikatelské mise Zlínského kraje do Jaroslavské oblasti v Rusku, která se uskutečnila v termínu 19. až 23. května, informoval formou podrobné zprávy své kolegy z krajské rady statutární náměstek hejtmana Jaroslav Drozd. Právě on delegaci Zlínského kraje do Ruska vedl.

Cesty se zúčastnili jednatelé patnácti firem a společností ze Zlínského kraje včetně zástupců Strategické průmyslové zóny v Holešově, Centrály cestovního ruchu Východní Moravy či lázeňských subjektů v Luhačovicích.

Zástupci firem, které o misi projevily zájem prostřednictvím Krajské hospodářské komory Zlínského kraje, ocenili během jejího průběhu možnost osobních setkání s potenciálními partnery a vysoce hodnotili především možnost navázání bezprostředních kontaktů. Ty by se nyní měly realizovat již na bázi bilaterálních dohod mezi jednotlivými podniky či organizacemi obou regionů. 

Obě strany si potvrdily zájem o spolupráci; Jaroslavská oblastní duma nabídla možnost vytvoření pobídkového systému pro firmy ze Zlínského kraje, které se rozhodnou investovat v Jaroslavské oblasti a projevila zájem o obdobný přístup i ze strany Zlínského kraje. Tuto možnost skýtá zejména Strategická průmyslová zóna v Holešově.

Květnová mise navázala na návštěvu gubernátora Jaroslavské oblasti a představitelů tamní Obchodně-průmyslové komory ve Zlínském kraji na podzim 2012, kdy byl ruským partnerům Zlínský kraj představen jako region s potenciálem zejména pro hospodářskou a obchodní spolupráci.

Účast v misi si jednotlivé firmy z větší části platily samy, Zlínský kraj každé z nich finančně přispěl částkami ve výši deset tisíc korun. Zúčastnily se např. společnosti: MDP GEO, s.r.o., PSG–International a.s., Sanatorium MIRAMARE, s.r.o., TOSHULIN, a.s., a další.  

Zlínský kraj společně s Krajskou hospodářskou komorou výhledově připravuje v podobném formátu cesty na Ukrajinu, do Kazachstánu a do dalších východních destinací, které jeví zájem o spolupráci.

 

 

Zpracovala: Helena Mráčková

 

13. 8. 2013

 

Další informace:

Sýkorová Dvorníková Gabriela            

tisková mluvčí                                                

Krajský úřad Zlínského kraje                            

577 043 190, 731 555 161                                

 

 

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap