Zlínský kraj zazářil v Czech-American TV. Pomohli i zlínští gymnazisté

4.2.2020
Zlínský kraj zazářil v Czech-American TV. Pomohli i zlínští gymnazisté

ZLÍNSKÝ KRAJ – Americká kabelová televize Czech-American TV (TV CATVUSA) odvysílala další pořad o Zlínském kraji. A s velkým úspěchem! Reportáže z regionu si nenechalo ujít přes dva a půl milionu domácností v 60 amerických městech, další desítky tisíc diváků je sledovalo přes internet.

„Na vysílání máme skvělé ohlasy. Opravdu nás těší, že se reportáže líbily. Máme ke Zlínskému kraji a k České republice silný vztah,“prohlásil John Honner, americký televizní producent českého původu a ředitel Czech-American TV.

Na tvorbě pořadu se znovu podílelo také Gymnázium a Jazyková škola s právem státní zkoušky Zlín, když připravilo reportáž o zámku ve Vizovicích. Studenti natočili záběry a ve spolupráci s kolegy z TV CATVUSA je zpracovali do finální verze, která byla odvysílaná.

Zlínský kraj se objevil ve vysílání americké kabelové televize díky spolupráci, kterou s ní hejtmanství uzavřelo v loňském roce. „Spolupráce je výhodná hned z několika důvodů. Můžeme propagovat region jako turisticky velmi atraktivní destinaci, velkým plusem je také to, že si naši gymnazisté vyzkouší zajímavé povolání a tato zkušenost je třeba nasměruje do této oblasti. Se spoluprací s Czech-American TV jsme spokojení,“ konstatoval Petr Gazdík, krajský radní pro oblast školství.

Kromě reportáže z vizovického zámku mohli diváci shlédnout také reportáže o Mikroregionu Bílé Karpaty a jeho unikátní přírodě, o krojích z Uherského Brodu, festivalu vína v Uherském Hradišti, búdách ve Vlčnově, městě Zlíně a dalších lákadlech Zlínského kraje. Pořad lze v následujících šesti měsících shlédnout i ze záznamu. Umístěn je na www.catvusa.com, kde je potřeba kliknout v horním menu na odkaz BROADCASTS, pod kterým je umístěné vysílání s názvem Zlín Region.

Czech-American TV vznikla v roce 2003. Současný tým, který vysílání pomáhá utvářet, je složený z více než čtyřiceti mediálních profesionálů. Cílem televizní stanice je rozšíření povědomí o České republice, regionech, památkách a kultuře. Vysílání má formu videodokumentů, které jsou doprovázeny anglickým výkladem. Mimo reportáží o regionech a zajímavých místech se věnují některé českému folkloru, vaření typických českých pokrmů a kurzům českého jazyka.

Zpracoval: Zdeněk Dvořák

4.2. 2020