Zlínský kraj zahajuje jednání o dočasném zajištění dopravní obslužnosti kraje veřejnou linkovou dopravou

  8.7.2019
Zlínský kraj zahajuje jednání o dočasném zajištění dopravní obslužnosti kraje veřejnou linkovou dopravou

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zahájení veřejné zakázky formou jednacího řízení bez uveřejnění na dočasné zajištění dopravní obslužnosti Zlínského kraje veřejnou linkovou dopravou schválili krajští radní.

„K tomuto kroku přistupujeme proto, abychom od 15. 12. 2019 splnili svoji zákonnou povinnost zajistit dopravní obslužnost kraje veřejnou linkovou dopravou, neboť k 14. 12. 2019 nám končí smlouvy se stávajícími autobusovými dopravci. Plnění z dosud neuzavřených smluv na veřejnou zakázku řešící zajištění dopravní obslužnosti Zlínského kraje veřejnou linkovou dopravou na období dalších deseti let přitom není z důvodu probíhajícího a dosud neukončeného správního řízení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže možné," vysvětlil náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Stejně tak není možné dospět v požadovaném termínu k zahájení provozu podle smluv z případného nového otevřeného řízení, bude-li předchozí otevřené řízení pravomocně zrušeno.

V rámci jednání budou krajem osloveni stávající dopravci, kterými jsou KRODOS BUS a.s., ČSAD Uherské Hradiště a.s., ČSAD Vsetín a.s. a ARRIVA MORAVA a.s. Obsah sjednané dopravní obslužnosti bude vycházet ze současných jízdních řádů, pouze s dílčími úpravami. Smlouvy přitom budou nastaveny tak, aby pokryly pouze nezbytně nutnou dobu do okamžiku, než bude možno uzavřít nové smlouvy vzešlé ze standardního zadávacího řízení, otevřeného širokému okruhu dodavatelů.

Kraji tento postup umožňuje zákon, který říká, že zadavatel je oprávněn použít jednací řízení bez uveřejnění, pokud je to nezbytné v důsledku krajně naléhavé okolnosti, kterou nemohl předvídat a ani ji nezpůsobil, a nelze dodržet lhůty pro otevřené řízení, užší řízení nebo jednací řízení s uveřejněním.

Zpracoval: Jan Vandík

8. 7. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap