Zlínský kraj uspořádal konferenci v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty

  9.6.2011 21:21:00

ZLÍN, TRENČÍN – Za účasti Mileny Kovaříkové, radní Zlínského kraje pro oblast zemědělství, životního prostředí a rozvoj venkova, proběhla dne 6. června 2011 v Trenčíně konference k oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO). Cílem konference bylo představit jednotlivé aktivity projektu Přeshraniční spolupráce v EVVO, který Zlínský kraj realizuje společně s Trenčianským múzeem, a ukázat konkrétní příklady a ukázky z praxe ekologické výchovy ve Zlínském a Trenčínském kraji.

Během části zaměřené na představení projektu Přeshraniční spolupráce v EVVO byly přítomným prezentovány metodické listy pro mateřské školy, které budou pro zájemce k dispozici od července 2011, a dále také výsledky workshopů, které se v rámci projektu uskutečnily. Velká část programu byla zaměřena na příklady dobré praxe v oblasti ekologické výchovy. Aleš Máchal z organizace Lipka Brno hovořil o environmentální výchově ve škole i mimo školu. Svou činnost dále představily organizace jako Centrum volného času Včielka Púchov, Múzeum Banská Štiavnica, VIS Bíle Karpaty, Centrum environmentálních aktivít Trenčín a Správa CHKO Biele Karpaty. Konference byla také vhodným místem pro navázání kontaktů v oblasti ekologické výchovy pro další možnou spolupráci.
To, že o téma ekologické výchovy je na obou stranách hranic zájem, dokazuje nejen fakt, že se konference zúčastnilo více než 80 osob ze Zlínského a Trenčínského kraje, ale také kladné ohlasy ze strany účastníků.
Konference byla hrazena z rozpočtu projektu Přeshraniční spolupráce v EVVO, který Zlínský kraj realizuje společně Trenčianskym múzeem. Projekt je spolufinancován z Operačního programu Přeshraniční spolupráce SR- ČR 2007 – 2013, Fondu mikroprojektů.


Zpracovali: Jan Vandík a Petra Pilčíková

9. 6. 2011

Další informace:
RNDr. Sýkorová Dvorníková Gabriela
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161 
 
 
 
„Tento mikroprojekt je spolufinancován Evropskou unií, z prostředků Fondu mikroprojektů spravovaného Regionem Bílé Karpaty“.

Zmíněné osoby

  • Milena Kovaříková

Tématická oblast

  • evropská unie
  • životní prostředí
  • zemědělství

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap