Zlínský kraj uspěl v anketě Kraj mého srdce

  26.2.2020
Zlínský kraj uspěl v anketě Kraj mého srdce

ZLÍN – Anketu Kraj mého srdce pořádá redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou ABF, a. s. a pod záštitou Asociace krajů České republiky. Cílem ankety je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohle­du návštěvníků a jejich volnočasových aktivit. Zlínský kraj uspěl v kategorii KAM za folklorem a tradicemi.

„Města a vesnice Zlínského kraje nabízí návštěvníkům po celý rok řadu tradičních akcí. Jsou to fašanky, hody, festivaly, jízdy králů a podobně. Ceníme si naší kultury a jsme rádi, že k nám míří lidé z celé republiky, aby místní tradice a zvyky poznali,“ řekl radní Jan Pijáček, zodpovědný za oblast cestovního ruchu.

Oficiální vyhlášení výsledků VIII. ročníku ankety Kraj mého srdce za rok 2019 a předání cen vítězům proběhlo 13. února ve veletržním areálu PVA Letňany v první den 29. roč­níku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2020.

V kategorii KAM za folklorem a tradicemi se Zlínský kraj umístil na třetím místě. V absolutním pořadí krajů obsadil Zlínský kraj šesté místo.  Ankety se zú­častnilo celkem 22 753 osob, z toho 12 440 jako hlasující. Absolutním vítězem za rok 2019 se stal kraj Jihomoravský, následovaný Jihočeským a Libereckým krajem.

Pořadí krajů: Jihomoravský, Jihočeský, Liberecký, Kraj Vysočina, Moravskoslezský, Zlínský, Karlovarský, Královéhradecký, hlavní město Praha, Olomoucký, Středočeský, Pardubický, Plzeňský a Ústecký.

Více o anketě hledejte tady: www.kampocesku.cz

 

Zpracovala: Adéla Čuříková

26. 2. 2020

 

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap