Zlínský kraj uspěl s dalším rozsáhlým projektem v oblasti kultury a opraví zámek Kinských

  7.9.2018
Zlínský kraj uspěl s dalším rozsáhlým projektem v oblasti kultury a opraví zámek Kinských

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ke třem velkým projektům, které začne Zlínský kraj realizovat v oblasti kultury s přispěním evropských dotací (Památník Velké Moravy v lokalitě Uherské Hradiště – Staré Město – Modrá; hospodářský dvůr v Rymicích a Ploština) přibyl ještě jeden – vybudování nových expozic v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž schválilo investiční záměr Zlínského kraje, který bude realizován v krajské příspěvkové organizaci – Muzeu regionu Valašsko.

„Na modernizaci výstavních prostor Zámku Kinských jsme získali dotaci téměř 73 milionů korun, což je pokračování úspěšného tažení Zlínského kraje na využití finančních zdrojů Evropské unie k významnému zvýšení kvality našich muzeí. Zlínský kraj uspěl v krátké době se čtyřmi mimořádně náročnými projekty a blížíme se téměř k půl miliardě korun na realizaci záměrů, které byly dlouho plánovány, ale nedařilo se zajistit peníze na jejich uskutečnění. Mám obrovskou radost z toho, že se to konečně podařilo. Uspěli jsme díky precizní připravenosti našich projektů a nyní se můžeme pustit do radikální modernizace zastaralých objektů a vybudovat nové moderní výstavní prostory odpovídající požadavkům 21. století," řekl radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Stávající provoz zámku Kinských je z hlediska ochrany sbírkových předmětů nevyhovující a v jeho části dochází kvůli nadměrné vlhkosti zdiva k ohrožení uložených sbírkových předmětů.

„Díky investičnímu záměru, který můžeme s evropskou dotací realizovat, dojde k odstranění vlhkosti zdiva a k zajištění dobrého stavebně technického stavu budovy a zároveň k vytvoření nových depozitářů a expozic s bezbariérovým přístupem," dodal radní Miroslav Kašný.

 

Celková alokace ve výzvě Muzea II, do které byly projekty podávány, je 1.058 mil. Kč.

 

Zpracovala: Helena Mráčková

 7. 9. 2018

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí 
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686        

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap