Zlínský kraj urychlí vyřízení žádostí o dotaci v programech Covid

  7.4.2021
Zlínský kraj urychlí vyřízení žádostí o dotaci v programech Covid

S administrací žádostí o poskytnutí dotace podnikatelům ve Zlínském kraji, kteří se potýkají s dopady pandemie Covid-19, pomohou zaměstnanci Krajského úřadu. Proces schválení žádosti a poskytnutí kompenzačních bonusů, by se tím měl znatelně zrychlit.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Proces schválení žádostí podnikatelů ze Zlínského kraje o poskytnutí dotace v rámci kompenzačních programů Ministerstva průmyslu a obchodu, bude díky zapojení Krajského úřadu rychlejší. Vyplynulo to z jednání představitelů Zlínského kraje se zástupci CzechInvestu.

Výpomoc s administrací poskytnou uvolnění zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje v rámci připravovaných programů COVID 2021, COVID Nepokryté náklady, COVID Nájemné. U těchto programů se očekává enormní zájem a desetitisíce žádostí.

„Cílem je maximální snaha dostat finanční kompenzace k podnikatelům ve Zlínském kraji, co nejdříve. V současné době je přijato v rámci třetí výzvy přes 44 tisíc žádostí, z toho ve Zlínském kraji nyní čeká na formální kontrolu téměř 500 žádostí,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

„Zaměstnanci Krajského úřadu budou online proškoleni, získají přístupové údaje do administračního systému, kde budou provádět formální kontroly žádostí a případně vyzvou žadatele k doplnění či opravě jejich žádosti. Kontrolovány budou žádosti zejména Zlínského kraje, čímž se urychlí státní pomoc,“ vysvětlil ředitel Krajského úřadu Milan Štábl.

Administrace bude zahájena nejdříve u třetí výzvy programu COVID – Nájemné. Příjem žádostí o dotaci končí již 8. dubna. Bližší informace ke kompenzačním programům jsou uvedeny na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu www.mpo.cz

 

7. 4. 2021


Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap