Zlínský kraj si v celé České republice vedl nejlépe v distanční výuce dětí

  13.5.2021
Zlínský kraj si v celé České republice vedl nejlépe v distanční výuce dětí

Průzkum provedený ministerstvem potvrdil vysokou úroveň vzdělávání v regionu i v době pandemie, kdy byly zavřené školy.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Podle průzkumu, který mezi řediteli veřejných základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií provedlo Ministerstvo školství, se ve Zlínském kraji zapojilo nejvíc dětí do distančního vzdělávání, respektive ředitelé těchto škol nahlásili nejmenší výpadek dětí z on-line výuky.

„Výsledky, které zveřejnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jsou potěšitelné a dokazují, že vzdělávání ve Zlínském kraji je na vysoké úrovni a je vnímáno jako důležitá priorita i v rodinách, které se školami dobře spolupracují. Je to pozitivní signál, že máme příznivé podmínky pro další rozvíjení moderních trendů výuky,“ sdělila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.

Podle šetření, které proběhlo formou povinných dotazníků u ředitelů 4 100 českých veřejných škol (tedy kromě soukromých a církevních), zůstalo ve Zlínském kraji nejméně dětí zcela bez vzdělávání. Druhý nejlepší je kraj Jihomoravský následovaný Prahou. Naopak nejvíc dětí z výuky v době uzavřených škol vypadlo v krajích na severozápadě republiky. Nejčastějším důvodem výpadku v distančním vzdělávání je podle ministerského výzkumu nezájem rodičů a žáků.

Detailní výsledky zde: https://www.msmt.cz/msmt-vydalo-zpravu-z-mimoradneho-setreni-k-distancni-vyuce?highlightWords=distan%C4%8Dn%C3%AD+v%C3%BDuka

Zpracovala Helena Mráčková

13. 5. 2021

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap