Zlínský kraj se zapojí do propagace ekologicky šetrných forem dopravy

  19.1.2018

ZLÍNSKÝ KRAJ – Upozornit veřejnost na negativní dopady automobilismu a rozšířit povědomí o dostupných formách ekologicky šetrné dopravy je cílem projektu E-mobilita Zlínského kraje. Ten společně s partnery připravuje Zlínský kraj.

„Formou propagace a osvěty chceme podpořit technologie, jako například elektromobily nebo elektro kola, které mají potenciál vyřešit značnou část problémů souvisejících s intenzivní dopravou ve velkých městech. Kromě ekologického hlediska je velkým přínosem těchto technologií zároveň to, že aktivně pomáhají stabilizovat energetické sítě, dopravním podnikům i městským firmám zlevňují náklady na energie. To vše při minimalizaci dnešních enormních investic do infrastrukturních projektů," sdělila Margita Balaštíková, radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství.

Projekt se uskuteční v letošním a příštím roce. Mezi jeho plánované aktivity patří uspořádání Dne mobility Zlínského kraje, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet jízdu elektromobilem, elektro kolem i elektro koloběžkou, dále semináře zaměřené na osvětovou činnost nebo vytvoření informačního webu k tématice tzv. Smart regionu (problematika čisté mobility, tvorba video spotů, příkladů dobré praxe atd.).

Partnery projekty jsou Národní spolek pro elektromobilitu a podporu moderních technologií, České vysoké učení technické v Praze, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a soukromé subjekty. Rozpočet je stanoven na 1,2 milionu korun. Projekt kraj předloží do výzvy v rámci Národního programu Životní prostředí, ze státního rozpočtu je na něj možno získat dotaci 920 tisíc korun.

Zpracoval: Jan Vandík

19. 1. 2018

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap