Zlínský kraj se prezentuje ve vysílání americké televize

30.11.2022
Zlínský kraj se prezentuje ve vysílání americké televize

ZLÍNSKÝ KRAJ – Milionům diváků v USA přibližuje zajímavá místa v České republice americká kabelová televize Czech-American TV, která se tento týden zaměřuje na Zlínský kraj. Diváci poprvé mohou vidět také nového maskota – Českého Honzu, který je průvodcem destinacemi našeho regionu.

„Lidé v Americe díky vysílání Czech-American TV získají větší povědomí o tradicích, krásách a zajímavých místech našeho kraje a zjistí, že Česká republika není jen Praha, ale má spoustu turisticky atraktivních míst,“ říká náměstek hejtmana Lubomír Traub, který má v gesci cestovní ruch, a dodává: „Aktuální díl pořadu ukáže divákům nejen naši přírodu, zámky a muzea, ale nabídne taky recept na tradiční valašský frgál a dokument o šití obuvi.“

Zakladatelem česko-americké televize je rodák z Jižní Moravy John Honner, který v letošním roce obdržel od zástupců Zlínského kraje pamětní medaili za příkladnou propagaci našeho regionu v zahraničí. Na tvorbě vysílání se podílí také některé střední školy zřizované krajem a Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

Vysílání sledují více než 3 miliony lidí na televizních obrazovkách v USA a díky internetu i v dalších zemích po celém světě. Na pořad se mohou podívat i čeští diváci, a to prostřednictvím webových stránek www.catvusa.com.

Zpracovala: Adéla Čuříková

30. 11. 2022