Zlínský kraj rozdělí dotace ve výši téměř 5 milionů korun v oblasti BESIP

  3.9.2020
Zlínský kraj rozdělí dotace ve výši téměř 5 milionů korun v oblasti BESIP

ZLÍN – Krajští radní doporučili Zastupitelstvu Zlínského kraje schválení dotací v oblasti BESIP ve výši téměř 5 milionů korun.

„O dotaci na modernizaci dětského dopravního hřiště zažádala vsetínská Základní škola Trávníky. Město Otrokovice usiluje o výstavbu nové víceúčelové budovy, kterou by využilo jako zázemí pro dětské dopravní hřiště. O dotaci na rozšíření zázemí pro venkovní výuku dopravní výchovy zažádala také Základní škola v Uherském Brodě, Na Výsluní," informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Základní škole Vsetín Trávníky kraj poskytne dotaci ve výši 814 tisíc korun na realizaci projektu, jehož předmětem je kompletní rekonstrukce povrchu vozovky, obrub a chodníků, výměna svislého dopravního značení a obnova vodorovného dopravního značení a připojení nové světelné signalizace. Podporou projektu dojde k odstranění nevyhovujícího technického stavu dětského dopravního hřiště a ke zkvalitnění výuky.

Dotaci ve výši 3,9 milionu korun poskytne kraj městu Otrokovice na výstavbu nové víceúčelové budovy. Projekt počítá s vybudováním nové jednopodlažní budovy s hygienickým zázemím, dvěma učebnami, skladem vybavení, venkovní učebnou a technickými místnostmi. Podporou projektu dojde k odstranění nevyhovujícího technického a hygienického stavu zázemí vybudovaného v letech 1982 a 1990.

Základní škole Uherský Brod, Na Výsluní, kraj přispěje částkou 60 tisíc korun na další etapu obnovy dětského dopravního hřiště, týkající se rozšíření zázemí pro venkovní výuku. „Na rekonstrukci dětského dopravního hřiště v Uherském Brodě kraj již v roce 2017 poskytl dotaci ve výši 1,73 milionu korun. Po zkušenostech z dvouletého provozu rekonstruovaného hřiště a navýšení návštěvnosti požádala škola o finanční podporu, kterou by využila na vybudování krytého posezení. To by sloužilo jako venkovní učebna a zázemí pro děti," sdělil Milan Filip, vedoucí Odboru strategického rozvoje kraje.

„Zlínský kraj má zpracovanou Studii obnovy dětských dopravních hřišť, v souladu s ní chceme dopravní hřiště v kraji zrekonstruovat tak, aby odpovídala současným potřebám výuky dopravní výchovy," doplnil náměstek hejtmana Pavel Botek. Přidělení individuálních dotací v oblasti BESIP musí ještě schválit Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém příštím zasedání, které se uskuteční 14. září.

 

Zpracovala: Adéla Čuříková

3. 9. 2020

 

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap