Zlínský kraj přispěje obcím na nákup automobilových stříkaček pro hasiče

  4.6.2018
Zlínský kraj přispěje obcím na nákup automobilových stříkaček pro hasiče

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací obcím Nový Hrozenkov, Osvětimany, Strání, Velký Ořechov a Zádveřice-Raková na nákup cisternových automobilových stříkaček projednala Rada Zlínského kraje a doporučila jejich schválení také krajskému zastupitelstvu. Celkově jde o částku 2,5 milionu korun a každá obec získá 500 tisíc korun. Tyto prostředky obce obdrží v rámci programu Ministerstva vnitra - Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, zaměřeného na dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí pro letošní rok, na jehož spolufinancování se Zlínský kraj podílí.

Vyhodnocení žádostí provedlo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR na návrh Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

„Nová požární technika, kterou budou moci obce svým jednotkám sborů dobrovolných hasičů díky těmto penězům pořídit, významně zvýší akceschopnost těchto jednotek, sníží se dojezdové časy k zásahům a zvýší se bezpečnost hasičů při přepravě na místo. Velkým přínosem bude také úspora nákladů za údržbu a opravy stávajících vozidel, které jsou v mnoha případech již značně zastaralé," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Rada Zlínského kraje na svém jednání projednala a doporučila zastupitelům schválit také rámec programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí v roce 2019. Bude v něm vyčleněno celkem 6,7 milionu korun. Obce z něj budou moci získat dotaci od 30 tisíc do 250 tisíc korun na nákup či opravu zásahové požární techniky nebo věcných prostředků požární ochrany (s výjimkou cisternových automobilových stříkaček a dopravních automobilů).

Zpracoval: Jan Vandík

4. 6. 2018

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.