Zlínský kraj připravuje další očkovací místa, ve kterých se zájemci budou moci očkovat proti Covid-19

  19.3.2021
Zlínský kraj připravuje další očkovací místa, ve kterých se zájemci budou moci očkovat proti Covid-19

Ve Zlínském kraji bylo otevřeno nové očkovací místo v Luhačovicích. Kraj připravuje provoz dalších očkovacích míst ve všech obcích s rozšířenou působností. Očkování snížilo počty nakažených zdravotníků s onemocněním Covid-19 a výrazně zpomalilo šíření nákazy v pobytových sociálních službách. Riziková je v těchto dnech zátěž nemocniční péče.

ZLÍN – Zlínský kraj k 17. březnu obdržel celkem 65 470 vakcín proti Covid-19, z nichž ke stejnému datu vyočkoval 54 525 dávek, a připravuje se na avizovaný nárůst počtu dodaných vakcín. Nová očkovací místa vzniknou ve všech 13 obcích s rozšířenou působností a pomohou urychlit průběh očkování.

„Od středy je v provozu nové očkovací místo v Luhačovicích a v různých fázích příprav jsou i další očkovací místa tak, abychom mohli rovnoměrně pokrýt očkování napříč celým krajem. Připravujeme také velkokapacitní očkovací místo, které bude ve zlínské PSG aréně. Přibližně od května tak budeme schopni očkovat až 6 tisíc osob denně. Stále platí, že přednost v očkování mají mít starší osoby, které nejvíce zatěžují nemocnice. V těch je hospitalizováno téměř 50 procent osob nad 70 let,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Očkování snížilo počty nakažených zdravotníků s onemocněním Covid-19 a výrazně zpomalilo šíření nákazy v pobytových sociálních službách. „V zařízeních sociálních služeb se stále každých 5 dnů testuje a nákazu se tak daří odhalit v krátké době. Přesto jsme oproti minulému týdnu zaznamenali mírný nárůst nakažených. Aktuálně se Covid-19 vyskytl ve 40 zařízeních pobytových sociálních služeb u 23 klientů a 46 zaměstnanců,“ sdělila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Riziková je v těchto dnech zátěž nemocniční péče. Kritická situace je především v intenzivní péči. Ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje je aktuálně hospitalizováno celkem 283 pacientů s koronavirem, přičemž 56 z nich je na lůžkách intenzivní péče. „Krajské nemocnice jsou na hranici svých možností. Zlepšení situace máme ve svých rukou. Věřím, že když k sobě budeme ohleduplní, budeme dodržovat ochranná opatření, situaci zvládneme. Vyzývám všechny občany Zlínského kraje, aby se semkli a vydrželi i nadále v dodržování opatření a respektovali rovněž práci policistů, kteří mají povinnost na dodržování nařízených opatření dohlížet,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Další informace k očkování zájemci najdou na webových stránkách Zlínského kraje v sekci Informace k očkování proti Covid-19.

 

Zpracovala: Adéla Čuříková

19. 3. 2021

 

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap