Zlínský kraj pravidelně podporuje divadla v kraji, dotaci má pro ně připravenu i letos

1.4.2021

Také v letošním roce je Zlínský kraj připraven finančně podpořit Slovácké divadlo v Uherském Hradišti a Městské divadlo Zlín. Dotaci 2 miliony korun pro každé divadlo již projednali krajští radní a doporučili krajskému zastupitelstvu její schválení.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve Zlínském kraji působí dva profesionální divadelní soubory, a to Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště. K oběma těmto divadlům s celokrajskou působností přistupuje Zlínský kraj jednotně a k jejich vícezdrojovému financování pravidelně přispívá formou individuálních dotací z Fondu Zlínského kraje shodnou částkou ve výši 2 milionů korun.

„Zlínský kraj tedy Slováckému divadlu i Městskému divadlu Zlín pravidelně přispívá formou individuálních dotací, podpora se pohybuje ve výši 2 miliony korun. O stejnou částku požádala divadla i letos. Radní Zlínského kraje na pondělním zasedání doporučili krajskému zastupitelstvu poskytnutí dotace v této výši schválit,“ uvedla radní Zlínského kraje Zuzana Fišerová, odpovědná za oblast kultury.

Zpracoval: Jan Vandík

1. 4. 2021

Soňa Ličková
sona.lickova@kr-zlinsky.cz