Zlínský kraj pošle 20 tisíc respirátorů do sociálních služeb

5.3.2021
Zlínský kraj pošle 20 tisíc respirátorů do sociálních služeb

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zásilku 20 tisíc kusů respirátorů rozešle Zlínský kraj pro potřeby několika organizací poskytujících sociální služby. Kraj tyto respirátory obdržel jako dar od zlínské společnosti SPUR.

„Jde o velkou materiální pomoc, za kterou společnosti SPUR děkujeme a velmi si jí vážíme,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Jeho statutární náměstkyně Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast, k tomu dodala: „Tato zásilka zamíří do terénních sociálních služeb, které zatím nejsou respirátory natolik zásobeny jako služby pobytové.“

Respirátory tak konkrétně obdrží společnosti AGARTA, ARGO, společnost dobré vůle Zlín, Astras, Elim Vsetín, Společnost Podané ruce, oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín a dále také město Vsetín a Charity v Kroměříži, Otrokovicích, Uherském Hradišti, Uherském Brodě a Valašském Meziříčí. Zásilku respirátorů si budou moci tyto organizace v průběhu příštího týdne vyzvednout na sociálním odboru městského úřadu příslušné obce s rozšířenou působností.

5. 3. 2021

Jan Vandík
oddělení komunikace a vnějších vztahů
577 043 195, 731 555 203