Zlínský kraj podpořil téměř pěti miliony Centrum duševního zdraví v Uherském Hradišti

1.11.2022

ZLÍN - Zastupitelstvo Zlínského kraje schválilo poskytnutí dotace ve výši 4 794 000 korun pro Charitu Uherské Hradiště na zajištění provozu Centra duševního zdraví, které vzniklo v rámci pilotního projektu Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Na základě žádosti Charity Uherské Hradiště doporučila Rada Zlínského kraje zastupitelstvu schválit tuto individuální podporu na mimořádně významné projekty s regionálním a nadregionálním významem. Jde o služby, které v současné době ve Zlínském kraji nabízí pouze dvě organizace, a to právě Charita Uherské Hradiště a Centrum služeb a podpory Zlín. Obě tato pracoviště působící na teritoriu Zlínského kraje se podílejí na realizaci reformy psychiatrické péče v České republice a jsou zapojena do pilotního projektu Národní plán pro duševní zdraví 2020-2030,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální resort a dodala: „Rychlým rozhodnutím zastupitelstva jsme umožnili čerpat finanční prostředky z Ministerstva zdravotnictví ČR pro poskytovatele služby ještě v tomto roce.“

Centrum duševního zdraví, které je součástí Charity Uherské Hradiště, nabízí komplexní zdravotní a sociální služby pro klienty s vážným duševním onemocněním. Pomáhá rozvíjet jejich soběstačnost a sehrává důležitou roli v prevenci, aby se eliminovala nutnost dlouhodobé hospitalizaci lidí s psychiatrickou diagnózou a naopak byli maximálně podpořeni ve společenském začlenění i v sociálním zotavení.

Peníze z krajské dotace budou využity k úhradě mzdových a provozních nákladů souvisejících se zajištěním služby sociální rehabilitace.

Zpracovala: Helena Mráčková

1. 11. 2022