Zlínský kraj podpořil projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, registrace dobrovolníků začíná

  13.11.2017
Zlínský kraj podpořil projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, registrace dobrovolníků začíná

ZLÍNSKÝ KRAJ – Do charitativního projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, který dnes – 13.11 v 13:11 – odstartoval svou realizační fázi, se zapojily také organizace Zlínského kraje, které se zaměřují na sociální péči o seniory. Informovala o tom radní Zlínského kraje Michaela Blahová zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

„Oslovili jsme všechny organizace a neziskové společnosti, aby – pokud o to projeví zájem – se připojily k projektu, jehož cílem je propojit seniory v domovech seniorů, denních centrech a stacionářích, případně využívajících pečovatelských služeb s dobrovolníky, kteří by rádi vyplnili nějaké přání seniorům, využívajících některou z uvedených sociálních služeb. Na tuto nabídku zareagovalo přes dvacet zařízení, poskytujících na území Zlínského kraje sociální služby," řekla radní Michaela Blahová. „Oceňujeme snahu Českého rozhlasu, jakožto veřejného média, přiblížit co nejširšímu okruhu posluchačů svět seniorů, upozornit na nelehkou poslední etapu života, na omezené možnosti, pramenící z úbytku sil i osamění, které mnoho seniorů nedobrovolně prožívá. Problematika aktivního stárnutí  a harmonického mezigeneračního soužití rodin patří mezi programové priority Zlínského kraje v oblasti sociální péče a rodinné politiky, a tak věříme, že i tato iniciativa může sehrát určitou pozitivní roli," dodala radní Michaela Blahová.

Od 27. listopadu do 3. prosince uspořádá Český rozhlas na všech svých stanicích tematický týden věnovaný stáří a stárnutí z různých úhlů pohledu. Do vysílání budou zařazeny rozhovory se seniory samými, s gerontology, s psychology, sociology, pečovateli.  Prostor dostanou lidé pokročilého věku žijící aktivně, v něčem vynikají, nebo naopak dožívají rezignovaně, v osamocení. Budou vysílány mezigenerační debaty a soutěže pro posluchače všech věkových skupin.

Na tematický týden potom od 4. prosince naváže široce pojatý charitativní projekt „Ježíškova vnoučata", který propojí seniory v domovech důchodců, v domech s pečovatelskou službou a v dalších zařízeních s dobrovolníky, kteří by rádi vyplnili nějaké přání seniorům v těchto domovech žijících. Projekt byl vloni vyzkoušen na Jihlavsku a díky němu bylo splněno 600 hmotných i zážitkových přání.

Právě dnes v 13:11 byl spuštěn web, kam se mohou registrovat dobrovolníci, kteří chtějí splnit nějaké věcné nebo zážitkové přání. Mohou to být jednotlivci, rodiny, skupiny, firmy, organizace.

Veškeré další informace o projektu a podmínkách registrace: https://www.jeziskovavnoucata.cz/

Zpracovala: Helena Mráčková

13. 11. 2017

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.