Zlínský kraj podpoří zlínskou zoo dotací 2 miliony korun

  31.3.2021
Zlínský kraj podpoří zlínskou zoo dotací 2 miliony korun

Radní Zlínského kraje odhlasovali na svém pondělním zasedání dotaci pro ZOO a zámek Zlín – Lešná. Finanční prostředky budou použity na uhrazení nákladů za elektřinu, plyn a vodu.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje rozhodla na svém pondělním zasedání 29. března o poskytnutí individuální neinvestiční dotace pro ZOO a zámek Zlín – Lešná. Finanční podpora ve výši 2 miliony korun bude použita na pokrytí provozních nákladů zoologické zahrady.

Z důvodu opatření souvisejících s epidemií Covid-19 a nucenému uzavření přišla zoologická zahrada o podstatnou část tržeb ze vstupného. „Zlínská zoo je nejnavštěvovanější turistický cíl ve Zlínském kraji a zároveň druhá nejnavštěvovanější zoologická zahrada v Česku, a jsme si dobře vědomi toho, že provoz zahrady a zajištění standardu chovaných zvířat musí být zajištěny i v době, kdy je zahrada uzavřena,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Téměř čtyřměsíční uzavření areálu v roce 2020 zoo zvládla vlastními silami. „Musela ovšem pozastavit opravy a zabrzdila rozvoj areálu. Podporu tohoto top turistického cíle považuji za důležitou. Doufáme, že se situace co nejdříve vrátí do normálu a cestovní ruch v našem kraji opět ožije,“ vyjádřil své přesvědčení Lubomír Traub, náměstek hejtmana s gescí strategického rozvoje a cestovního ruchu. 

Finanční podpora bude použita na uhrazení nákladů za energie pro provoz zoologické zahrady – za elektřinu, plyn, vodu. Podpora výdajů za energie umožní zajištění dalšího nutného provozu a překlenutí tíživé mimořádné situace zahrady. „Jsem ráda, že jsme za kraj rychle zareagovali a podali zoo pomocnou ruku. Budu ráda, když se zamyslíme i nad dlouhodobou a systematickou podporou. Jedná se o náš krajský turistický klenot,“ řekla Zuzana Fišerová, krajská radní a zastupitelka města Zlín, které je zřizovatelem Zoo Zlín.

31. 3. 2021

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap