Zlínský kraj podpoří údržbu téměř 250 kilometrů lyžařských tratí v regionu

13.3.2018
Zlínský kraj podpoří údržbu téměř 250 kilometrů lyžařských tratí v regionu

– Přidělení finanční podpory osmi žadatelům, kteří se v této zimní sezoně starají o úpravu lyžařských běžeckých tras ve Zlínském kraji, schválili krajští radní. Bude mezi ně rozdělena celková částka 771 tisíc korun z dotačního programu, který kraj pro tento účel vyhlásil. Hejtmanství tím přispěje na údržbu téměř 250 kilometrů lyžařských tras v regionu.

„V našem kraji se nachází řada atraktivních lyžařských tras. Aby dobře sloužily, je třeba se o ně pravidelně starat. Často však jde o poměrně nákladnou činnost, proto jsme se již podruhé rozhodli ji finančně podpořit. Jsme přitom v tomto ohledu jedním z mála krajů," sdělil radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.

O dotaci si mohly zažádat jak právnické osoby, tak podnikající fyzické osoby. Podpořeno bylo všech 8 přijatých žádostí. Příjemci získají dotace v rozmezí od 40 tisíc do 175 tisíc korun. Využít je mohou na servis sněžných strojů určených k úpravě lyžařských tras, na mzdové náklady pracovníků či na nákup pohonných hmot. Podmínkou je, že každý sněžný stroj musí být povinně vybaven GPS zařízením pro sledování polohy.

Peníze konkrétně obdrží Sdružení Valašsko – Horní Vsacko, Sport centrum Kohútka, společnost Vsacký Cáb, Sportovní klub Brumov-Bylnice, Podhostýnský mikroregion, Běžecký areál Pustevny a také dvě obce: Velké Karlovice a Valašská Bystřice. Přidělení dotací těmto obcím musí podle zákona o krajích kromě rady schválit ještě také krajské zastupitelstvo.

Zpracoval: Jan Vandík

12. 3. 2018