Zlínský kraj otevře školy jako ostatní kraje České republiky

  8.4.2021
Zlínský kraj otevře školy jako ostatní kraje České republiky

Od pondělí 12. dubna se také ve Zlínském kraji otevřou školy a školská zařízení. Dohodlo se na tom vedení kraje spolu se zástupci Krajské hygienické stanice a Ministerstva zdravotnictví. Od pondělí dojde také k částečnému otevření služeb a v plném režimu již bude fungovat veřejná doprava.

ZLÍNSKÝ KRAJ - Vedení Zlínského kraje jednalo se zástupci Krajské hygienické stanice Zlínského kraje a Ministerstva zdravotnictví a ve čtvrtek 8. dubna se dohodlo o zařazení kraje do režimu pro otevření škol ve stejné podobě, jako v ostatních částech České republiky. Školy a školská zařízení se tedy otevřou již v pondělí 12. dubna.

„Projednali jsme případné týdenní odsunutí otevření škol a dalších služeb ve Zlínském kraji. Zvážili jsme vývoj epidemické situace a dospěli k dohodě, kterou podporuje i vedení nemocnic. Chceme otevřít školy a služby v režimu, v jakém se budou od pondělí otevírat i v jiných krajích. Otevření části služeb znamená snížení migrace mezi kraji a pravidelné testování ve školách nám pomůže včas podchytit šíření nákazy ve školských kolektivech,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Ředitelé škol již byli o zahájení výuky od 12. dubna informováni. Kraj ve spolupráci s hasiči zajistil také distribuci antigenních testů do škol tak, aby se mohli žáci a studenti i zaměstnanci pravidelně testovat. „Preventivní antigenní testování bude probíhat dvakrát týdně. Tím zamezíme dalšímu nekontrolovanému šíření nákazy. Jsem ráda, že k otevření škol a školských zařízení dojde. Zajistíme tím možnost vzdělávání dětí, žáků a studentů,“ sdělila radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast školství a kultury.  

V době uzavření škol fungovala veřejná doprava v prázdninovém režimu. „Od pondělí 12. dubna bude veřejná doprava fungovat již v plném režimu. V platnosti budou standardní jízdní řády autobusů a vlaků, zaměstnanci škol i žáci se tak bez problémů mohou dostat do škol,“ oznámil náměstek hejtmana Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.

„Abychom nemuseli školy a služby v brzké době zase zavírat, budeme muset i nadále dodržovat ochranná opatření. Vir jsme ještě rozhodně neporazili, epidemie nezmizela a zátěž nemocnic je stále vysoká. Kdy budeme moci přistoupit k nějakému dalšímu rozvolnění, je na zodpovědném přístupu každého z nás,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Hygienická stanice Zlínského kraje nově zřídila pro školy speciální krizovou linku: 725 075 168, na kterou se mohou ředitelé a zaměstnanci škol obracet 7 dní v týdnu. K dispozici jim je také speciální
e-mailová adresa: skoly@khszlin.cz. Zde jim budou poskytnuty veškeré potřebné informace pro bezpečný provoz škol a školských zařízení.

 

Zpracovala: Adéla Čuříková

8. 4. 2021

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

 

img-8097-foto-jiri-balat.jpg
img-8101-foto-jiri-balat.jpg
img-8136-foto-jiri-balat.jpg
img-8140-foto-jiri-balat.jpg
img-8146-foto-jiri-balat.jpg
img-8151-foto-jiri-balat.jpg
img-8161-foto-jiri-balat.jpg
img-8172-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap