Zlínský kraj ocenil vynikající jedince pracující v sociálních službách

  23.9.2013
Zlínský kraj ocenil vynikající jedince pracující v sociálních službách

ZLÍN – Schopnost empatie, svědomitost, hluboký lidský přístup i umění poradit a pomoci klientům v nesnadných životních situacích. Tak by se daly shrnout společné vlastnosti celkem sedmi osobností, které byly dnes oceněny a přijaly gratulace od nejvyšších představitelů Zlínského kraje v Baťově vile ve Zlíně. Právě tam se uskutečnilo slavnostní vyhodnocení čtvrtého ročníku soutěže Pracovník roku v sociálních službách Zlínského kraje pro rok 2013, které organizačně připravil Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje.

Ocenění spojené s finanční odměnou deset tisíc korun získali: Anna Julinová, Mgr. Radovam Klabal, Blanka Sojáková, Mgr. Tereza Ševčíková a Jaromíra Vokounová; mimořádné ocenění v podobě pamětního listu a věcného dárku si odnesli Bronislava Velecká a Ing. Dan Žárský.

Poděkování a gratulaci přijali tito sociální pracovníci od hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, radní pro oblast sociálních věcí Taťány Nersesjan, náměstka hejtmana pro zdravotnictví Lubomíra Nečase i od 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Aleny Gajdůškové.

Hejtman Stanislav Mišák popřál nejen dnes oceněným, ale také všem nominovaným a všem, kdo poctivě a s nasazením pracují v oblasti sociálních služeb, aby je toto náročné povolání naplňovalo a uspokojovalo.

„Pro práci v sociálních službách je třeba velkého nadání. Tak jako potřebují talent umělci nebo sportovci, potřebují specifické nadání také lidé v tomto oboru, kteří umí v pravou chvíli najít správná slova útěchy a povzbuzení,“ řekla radní Taťána Nersesjan.

Nominace krajskému úřadu zasílali na základě zveřejněné výzvy nejčastěji ředitelé organizací poskytujících sociální služby či starostové obcí, ale i samotní klienti nebo jejich příbuzní. Celkem bylo v termínu na krajský úřad doručeno 18 nominací, z nichž potom odborná komise vybrala dnes oceněné. Podle krajské radní Taťány Nersesjan bylo rozhodování velmi těsné a všichni nominovaní si zaslouží gratulaci.

Mezi vyznamenanými byly dvě ženy, které se v sociální péči angažovaly dlouhodobě a dnešní slavnostní den byl pro ně jakousi důstojnou tečkou za profesní dráhou, neboť letos odešly do důchodu, ale zastoupeny byly i mladší ročníky sociálních pracovníků, vnášejících do tohoto povolání iniciativu a energii.

K příjemné atmosféře pondělního odpoledne významně přispěli nadaní zpěváci a hudebníci Zlínského kraje: Olga Zelená, Eliška Hasalíková, Jiří Vašíček a Ivana Kandračová.

 

Zpracovala: Helena Mráčková

23. 9. 2013

Další informace:
Sýkorová Dvorníková Gabriela           
tisková mluvčí                                               
Krajský úřad Zlínského kraje                           
577 043 190, 731 555 161                                

Fotografie č. 2 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 3 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 4 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 5 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 6 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 7 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 8 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 9 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 10 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 11 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 12 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 13 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 14 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 15 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 16 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 17 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 18 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 19 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 20 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 21 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 22 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 23 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 24 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 25 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 26 (foto: Petr Zákutný)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap