Zlínský kraj ocenil vynikající jedince pracující v sociálních službách

23.9.2013
Zlínský kraj ocenil vynikající jedince pracující v sociálních službách

ZLÍN – Schopnost empatie, svědomitost, hluboký lidský přístup i umění poradit a pomoci klientům v nesnadných životních situacích. Tak by se daly shrnout společné vlastnosti celkem sedmi osobností, které byly dnes oceněny a přijaly gratulace od nejvyšších představitelů Zlínského kraje v Baťově vile ve Zlíně. Právě tam se uskutečnilo slavnostní vyhodnocení čtvrtého ročníku soutěže Pracovník roku v sociálních službách Zlínského kraje pro rok 2013, které organizačně připravil Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Zlínského kraje.

Ocenění spojené s finanční odměnou deset tisíc korun získali: Anna Julinová, Mgr. Radovam Klabal, Blanka Sojáková, Mgr. Tereza Ševčíková a Jaromíra Vokounová; mimořádné ocenění v podobě pamětního listu a věcného dárku si odnesli Bronislava Velecká a Ing. Dan Žárský.

Poděkování a gratulaci přijali tito sociální pracovníci od hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, radní pro oblast sociálních věcí Taťány Nersesjan, náměstka hejtmana pro zdravotnictví Lubomíra Nečase i od 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Aleny Gajdůškové.

Hejtman Stanislav Mišák popřál nejen dnes oceněným, ale také všem nominovaným a všem, kdo poctivě a s nasazením pracují v oblasti sociálních služeb, aby je toto náročné povolání naplňovalo a uspokojovalo.

„Pro práci v sociálních službách je třeba velkého nadání. Tak jako potřebují talent umělci nebo sportovci, potřebují specifické nadání také lidé v tomto oboru, kteří umí v pravou chvíli najít správná slova útěchy a povzbuzení,“ řekla radní Taťána Nersesjan.

Nominace krajskému úřadu zasílali na základě zveřejněné výzvy nejčastěji ředitelé organizací poskytujících sociální služby či starostové obcí, ale i samotní klienti nebo jejich příbuzní. Celkem bylo v termínu na krajský úřad doručeno 18 nominací, z nichž potom odborná komise vybrala dnes oceněné. Podle krajské radní Taťány Nersesjan bylo rozhodování velmi těsné a všichni nominovaní si zaslouží gratulaci.

Mezi vyznamenanými byly dvě ženy, které se v sociální péči angažovaly dlouhodobě a dnešní slavnostní den byl pro ně jakousi důstojnou tečkou za profesní dráhou, neboť letos odešly do důchodu, ale zastoupeny byly i mladší ročníky sociálních pracovníků, vnášejících do tohoto povolání iniciativu a energii.

K příjemné atmosféře pondělního odpoledne významně přispěli nadaní zpěváci a hudebníci Zlínského kraje: Olga Zelená, Eliška Hasalíková, Jiří Vašíček a Ivana Kandračová.

Zpracovala: Helena Mráčková

23. 9. 2013

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje