Zlínský kraj obdržel bezmála 227 tisíc antigenních testů pro školy

7.4.2021
Zlínský kraj obdržel bezmála 227 tisíc antigenních testů pro školy

Zlínský kraj poskytne součinnost při distribuci antigenních testů do škol a školských zařízení. Pro opětovné otevření škol 12. dubna musejí být testy ve školách k dispozici nejpozději ve čtvrtek 8. dubna. S rozvozem na území kraje pomohou hasiči.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj obdržel v úterý 6. dubna ze skladu Správy státních hmotných rezerv celkem 226 800 testovacích sad antigenních testů pro školy a školská zařízení. Distribuce testů je podřízena tomu, aby všechny školy, do kterých by měli nastoupit děti, žáci a studenti prezenčně od pondělí 12. dubna, měly testy k dispozici nejpozději do čtvrtka 8. dubna.

„Testy budou následně pomocí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje distribuovány do třinácti obcí s rozšířenou působností. Na tamních výdejních místech, která zajišťují pracovníci krizového řízení, si testy vyzvednou zástupci jednotlivých škol,“ upřesnil tajemním Krizového štábu Zlínského kraje Robert Pekaj.

Testy budou distribuovány do škol, v nichž bude již v první fázi otevírání probíhat skupinové vyučování či na něj navazující poskytování školských služeb. Určeny jsou výhradně k testování dětí, žáků a studentů a zaměstnanců školy přítomných na pracovišti zaměstnavatele.

„Všichni si otevření škol velmi přejeme, aby se ale žáci a studenti mohli vrátit do lavic, je nutné dodržovat všechna opatření,“ dodal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

7. 4. 2021

Soňa Ličková