Zlínský kraj navštívila delegace z Tchaj-wanu, s vedením kraje jednali o pozemcích v holešovské zóně

  5.5.2022
Zlínský kraj navštívila delegace z Tchaj-wanu, s vedením kraje jednali o pozemcích v holešovské zóně

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zázemí pro firmy ve Strategické průmyslové zóně v Holešově, spolupráce v oblasti cestovního ruchu či rozvoji moderních technologií a blockchainu, to byly hlavní body jednání představitelů Zlínského kraje a delegace z Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v ČR (TECO) v doprovodu senátora Tomáše Goláňa. Návštěvu přivítali ve Zlínském kraji hejtman Radim Holiš s náměstky Davidem Vychytilem a Lubomírem Traubem.

Delegace TECO, kterou vedl Liang-Ruey Ke, vedoucí kanceláře, navštívila Zlínský kraj ve dnech 2. a 3. května. První den se staly hlavním tématem moderní technologie. „Zástupcům delegace jsem představil vizi Národního blockchainového centra, které bychom rádi ve Zlíně vytvořili. Hosté reagovali velmi pozitivně a dohodli jsme se na navazujícím jednání," uvedl náměstek David Vychytil, který má v gesci rozvoj podnikání, finance a majetek kraje.

Na hejtmanství 3. května byla delegaci představena Holešovská průmyslová zóna. „Obsazení průmyslové zóny v Holešově je pro nás jednou z priorit, je to jeden z bodů našeho programového prohlášení. Zájem o náš kraj a holešovskou zónu nás velmi těší. Chceme všem zahraničním partnerům ukázat, že tady umíme dělat věci dobře, jsme ambiciózní a že náš region pro ně může být zajímavý," zdůraznil náměstek Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj a cestovní ruch.

Do zóny by mohly v budoucnu zamířit společnosti z Tchaj-wanu, zabývající se nanotechnologiemi, umělou inteligencí nebo technologií blockchain. „Zónu jsme převzali v době, kdy byla obsazena asi z dvaceti procent, nyní jsme na osmdesáti procentech a rádi v zóně přivítáme další zahraniční firmy, jejichž výroba bude v souladu s podmínkami udržitelného rozvoje, které stanovuje dotační titul," uvedl hejtman Radim Holiš a dodal: „Naším cílem je mít zónu obsazenou firmami z lukrativních odvětví, aby byly schopny zaměstnat lidi z našeho kraje a byly atraktivní pro odborníky a absolventy zlínské univerzity, aby nám v regionu zůstávali a neodcházeli za prací do jiných měst a zahraničí. Další jednání o možnosti využití pozemků ze strany firem z Tchaj-wanu, budou probíhat."

Po jednání si delegace prohlédla historickou pojízdnou Baťovu kancelář, terasu budovy 21 a podepsala se do pamětní knihy. Po společném obědě delegace pokračovala jednáním se zástupci Krajské hospodářské komory.


5. 5. 2022

⬛ Kontakt pro média:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

img-0331-foto-jiri-balat.jpg
img-0403-foto-jiri-balat.jpg
img-0414-foto-jiri-balat.jpg
img-0435-foto-jiri-balat.jpg
img-0452-foto-jiri-balat.jpg
img-0468-foto-jiri-balat.jpg
img-0485-foto-jiri-balat.jpg
img-0507-foto-jiri-balat.jpg
img-0550-foto-jiri-balat.jpg
tw.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap