Zlínský kraj navrhne ředitelku ZŠ Rožnov pod Radhoštěm Annu Kovárňovou na medaili Ministerstva školství

  10.1.2020
Zlínský kraj navrhne ředitelku ZŠ Rožnov pod Radhoštěm Annu Kovárňovou na medaili Ministerstva školství

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje podá návrh na udělení stříbrné medaile I. stupně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky ředitelce Základní školy Rožnov pod Radhoštěm Anně Kovárňové, která řídí školu pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, zejména pro žáky s mentálním postižením všech stupňů, s poruchami autistického spektra a s kombinovanými vadami.

„Pracovní život paní ředitelky je neodmyslitelně spjat s budováním a rozvojem této školy, její práci provází mimořádná snaha o neustálé zvyšování kvality vzdělávání žáků s mentálním postižením,“ uvedl radní pro školství Petr Gazdík s tím, že se paní ředitelka velmi aktivně podílela na tvorbě školního vzdělávacího programu „Cestička pro všechny“ a zapojila školu do řady pestrých projektových aktivit, s jejichž pomocí se jí podařilo systematicky vybavit školu v oblasti ICT a obohatit tak výuku, zájmovou a poznávací činnost žáků. Základní školu v Rožnově pod Radhoštěm vede ředitelka Anna Kovárňová od roku 1989.

O udělení medaile a stupni tohoto ocenění rozhoduje ministr školství, mládeže a tělovýchovy. Medaile je udělována ve dvou stupních:
stříbrná - I. stupeň (za dlouhodobé a vynikající působení v oblasti školství, mládeže nebo tělovýchovy nebo za mimořádně záslužný čin při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice),
bronzová - II. stupeň (za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou, sportovní nebo uměleckou činnost vykonávanou v oblasti školství, mládeže nebo tělovýchovy).

Medaile se udělují zpravidla u příležitosti Dne učitelů 28. března.

Zpracovala: Adéla Čuříková

10. 1. 2020

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

             

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap