Zlínský kraj je připraven pomoci po tragické události v Koryčanech

16.9.2021
Zlínský kraj je připraven pomoci po tragické události v Koryčanech

Po čtyřiadvaceti hodinách na místě tragické události v Koryčanech na Kroměřížsku, kde došlo ve středu 15. září k explozi rodinného domu, probíhá ohledání místa. Okolnosti výbuchu jsou v šetření vyšetřovatele hasičů a policie.

Zlínský kraj nabídl vedení města Koryčany okamžitou součinnost a na nejbližším zasedání 20. září rozhodnou krajští radní o další pomoci rodinám hasičů, kteří na místě zasahovali a majitelům domu, který explodoval.

„Vážím si práce všech záchranných složek, které na místě události zasahují. Jejich práci bereme jako samozřejmost, ale často opomíjíme, že při výkonu svého povolání nasazují vlastní životy pro záchranu druhých. Chtěl bych za celý Zlínský kraj ještě jednou vyjádřit upřímnou soustrast rodinám, kolegům i všem blízkým obou zemřelých hasičů. Jako Zlínský kraj jsme připraveni poskytnout okamžitou pomoc," vyjádřil se hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Město Koryčany ve spolupráci s Charitou Kroměříž připravují veřejnou sbírku na pomoc rodinám, které tragická událost postihla. Transparentní účet, na který lidé budou moci posílat finanční pomoc, bude v nejbližším možném čase zveřejněn.

• pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00