Zlínský kraj i letos vyhlásí ankety Pracovník roku v sociálních službách a Ocenění pečujících osob v kategorii pěstoun

  7.4.2021
Zlínský kraj i letos vyhlásí ankety Pracovník roku v sociálních službách a Ocenění pečujících osob v kategorii pěstoun

Kraj opět uspořádá iniciativy, které ocení práci pěstounů a lidí působících v sociálních službách. Obě ankety se v kraji vyhlašují pravidelně. Letos bude za svou práci oceněno 5 profesionálních pracovníků sociálních služeb a 3 pěstouni, kteří obdrží finanční odměnu ve výši 15 tisíc korun.

ZLÍNSKÝ KRAJ - „Naším záměrem je ocenit přínos a aktivitu nominovaných pracovníků ze sociálních služeb a pěstounů, kteří s ochotou a s otevřeným srdcem poskytují pomoc svým bližním. Obě ocenění mají s ohledem na události minulého i letošního roku ještě větší význam. Jsem velmi ráda, že jsme jako Rada našli shodu a podaří se nám znovu zorganizovat akci, díky které budeme moci těmto lidem vyjádřit náš velký obdiv, poděkování a podporu do dalších let,“ popisuje Hana Ančincová, statutární náměstkyně hejtmana, která má oblast sociálních věcí na starost.

Anketa Pracovník roku v sociálních službách Zlínského kraje se bude konat už po dvanácté a uděluje se za dlouhodobou činnost a za významný přínos v oblasti poskytování sociálních služeb. V případě ankety Ocenění pečujících osob Zlínského kraje – kategorie pěstoun, jde o 5. ročník. Dříve kraj v této anketě hodnotil dvě kategorie – pečující osoba a pěstoun. „Na základě zkušeností z předchozích ročníků jsme dospěli k oddělení těchto kategorií u Ocenění pečujících osob a pro letošní rok ponecháme pouze kategorii pro pěstouny a pěstounky. Prostřednictvím tohoto ocenění chceme podpořit pěstounství ve Zlínském kraji a zároveň ukázat, kolik takových rodin u nás máme,“ uvádí Hana Ančincová.

Návrhy nominací do obou anket je možné zasílat na Odbor sociálních věcí. Nominace do ankety profesionálních pracovníků v sociálních službách je možné poslat do 15. 7. 2021, návrhy na ocenění pěstounů je možné zasílat až do 31. 7. 2021. Bližší informace jsou uveřejněny na webu Zlínského kraje.

 

Zpracovala: Renáta Sikorová

7. 4. 2021

 

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap