Zlínský kraj i letos podpoří projekt seniorpasů

  9.3.2020
Zlínský kraj i letos podpoří projekt seniorpasů

ZLÍN – Krajští radní schválili poskytnutí individuální dotace 195 tisíc korun pro společnost Sun Drive Communications s. r. o., která ve Zlínském kraji od roku 2018 realizuje projekt Senior Pas.

„Finanční podpora, kterou uvolňujeme z Fondu Zlínského kraje, je určena na výrobu samotných seniorpasů a rovněž na nábor poskytovatelů slev, vedení jejich elektronické databáze i zpracování tištěných katalogů, díky nimž se majitelé seniorpasů dozvědí, kde a v jaké výši mohou uplatňovat zvýhodněné ceny nabízeného sortimentu nebo služeb,“ sdělila radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Cílem Projektu Senior Pas je podpora aktivního života lidí starších 55 let, kteří se bezplatně zaregistrují do systému a stanou se účastníky slevové sítě platné v celé České republice. Registraci je možné provést buď elektronicky prostřednictvím webu www.seniorpasy.cz, anebo v kontaktních centrech.

Slevy jsou poskytovány v rozmezí od 5% do 50%. Během dvou let, kdy Zlínský kraj projekt Senior Pas podporuje, ho začalo využívat asi 2 300 lidí starších 55 let a na území regionu je do systému zapojeno přibližně 170 poskytovatelů. Mezi nimi jsou např. kulturní organizace, cestovní kanceláře, různé sportovní kluby a fitcentra i celá škála dalších služeb a obchodů.

 

 

Zpracovala: Helena Mráčková

 

9. 3. 2020

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap