Zlínský kraj dotací podpořil rozvoj sklářství v regionu

10.1.2017
Zlínský kraj dotací podpořil rozvoj sklářství v regionu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Poskytnutí individuální neinvestiční dotace z Fondu Zlínského kraje ve výši 80 000 korun pobočnému spolku „České umění skla – Český a moravský sklářský klastr", a to na zlepšení spolupráce, rozvoj aktivit v oblasti sdílení znalostí i důležitých kontaktů, marketingu a vědeckotechnických inovací schválila Rada Zlínského kraje. Informoval o tom náměstek hejtmana Josef Zicha.

„Český a moravský sklářský klastr má sice sídlo v Praze, avšak jeho aktivity se realizují v několika regionech se silnou sklářskou tradicí, tedy i ve Zlínském kraji. Cílem klastru je kromě rozvoje spolupráce zaměřené na vývoj a inovace tohoto oboru také posílit propojenost a účinnější kooperaci sklářských firem a škol. Máme zájem přispět ke zvýšení konkurenceschopnosti a prestiže českého a moravského sklářství doma i v zahraničí," řekl náměstek hejtmana Josef Zicha, zodpovědný za strategický rozvoj a územní plánování.

Krajem poskytnutá dotace přispěje k zajištění provozu sklářského klastru a souvisejících aktivit na území Zlínského kraje do roku 2018. „V rámci jednotlivých vyúčtování a ročních zpráv budeme sledovat přínos realizovaných činností sklářského klastru z pohledu firem působících v našem regionu," dodal náměstek Josef Zicha.

Dle webových stránek tohoto klastru je v něm celkem 19 řádných členů, z toho 6 ze Zlínského kraje, a to konkrétně:

GDS Technology, a.s. Valašské Meziříčí
GLASS Service, a.s. Vsetín
Glass Atelier Morava, s.r.o. Vizovice
NEDFORM, s.r.o, Valašské Meziřičí
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí

Více informací na http://czechartofglass.com/klastr.

Zpracovala: Helena Mráčková

10. 1. 2017