Zlínský a Moravskoslezský kraj budou spolupracovat při rozvoji Pusteven a Radhoště

  16.10.2017
Zlínský a Moravskoslezský kraj budou spolupracovat při rozvoji Pusteven a Radhoště

ZLÍNSKÝ KRAJ – Memorandum o spolupráci mezi Zlínským a Moravskoslezským krajem v oblasti cestovního ruchu v lokalitě Pustevny – Radhošť schválila Rada Zlínského kraje.

„Lokalita Pusteven a Radhoště, která se nachází na hranici Zlínského a Moravskoslezského kraje, patří k vyhledávaným turistickým cílům obou krajů. Vzhledem ke vzrůstající oblibě domácího cestovního ruchu a nárůstu návštěvnosti této lokality je proto nezbytné zabývat se vybranými tématy koncepčně a koordinovaně,“ uvedl radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.

Obě strany se v memorandu dohodly například na spolupráci při pořízení Architektonicko-urbanistické studie a Manuálu veřejného prostranství této lokality. Studie má zahrnovat úpravy okolí kaple na Radhošti i blízké sochy Cyrila a Metoděje, okolí Pusteven i úseku mezi těmito dvěma místy včetně okolí sochy Radegasta. Manuál veřejného prostranství bude pro změnu stanovovat pravidla užívání prostředí Pusteven a trasy směrem na Radhošť, dále regulaci reklamy, omezení vjezdu vozidel, jednotný informační systém i návrh mobiliáře (deštníky, stojany na kola, lavičky, odpadkové koše, servisní místa atd.)

„Společně hodláme podporovat také úpravy lyžařských běžeckých tras, stejně jako přípravu nových a rozvoj stávajících cyklistických i trailových tras,“ doplnil radní Jan Pijáček.

Představitelé obou krajů se rovněž dohodli, že se budou pravidelně setkávat, a to minimálně dvakrát ročně. Na tato setkání budou zváni také zástupci místních obcí, Správy CHKO Beskydy, podnikatelé v oblasti cestovního ruchu i významní vlastníci pozemků v dané lokalitě. Navázáno tak bude na první společné jednání, které se uskutečnilo letos v březnu v Trojanovicích.

Zpracoval: Jan Vandík

16. 10. 2017

Další informace:
Renata Janečková                             
tisková mluvčí                                                                                            
Krajský úřad Zlínského kraje                                                    
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz                                                

                                                                           

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.