Zlínskou filharmonii kraj podpoří dotací ve výši téměř 29 milionů

  2.12.2020
Zlínskou filharmonii kraj podpoří dotací ve výši téměř 29 milionů

ZLÍN – Krajští radní doporučili zastupitelům ke schválení poskytnutí dotace zlínské Filharmonii Bohuslava Martinů v celkové výši 28,61 milionu korun.

„Filharmonie dotaci použije na osobní náklady v příštím roce a také nákup hudebních nástrojů. Chceme se tím podílet na zachování kulturního dědictví ve Zlínském kraji. V letošním roce musela Filharmonie Bohuslava Martinů, která se řadí mezi největší hudební tělesa v České republice, zrušit všech 25 výchovných koncertů pro žáky a studenty, 10 koncertů v zahraničí a 20 koncertů v jiných městech republiky. Příprava na interpretaci všech plánovaných koncertů ovšem řádně proběhla, tedy i s vynaložením finančních prostředků. Proto ze strany Zlínského kraje nedochází ke snížení poskytnuté dotace," sdělila krajská radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast kultury a školství.

Filharmonie Bohuslava Martinů byla založena Zlínským krajem a statutárním městem Zlín. V souladu se Zakládací smlouvou a dohodami mezi Statutárním městem Zlín a Zlínským krajem se každý ze zakladatelů podílí na financování zlínské filharmonie formou dotace v poměru odpovídajícím jejich vkladu, tedy jednou polovinou. Udělení dotace ještě musí schválit Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém příštím zasedání, které se uskuteční 14. prosince.

Všechna filharmonická tělesa v České republice obdržela od Ministerstva kultury dotaci na pokrytí ztrát vyvolaných nouzovým stavem v souvislosti s epidemickou situací. Filharmonie Bohuslava Martinů by měla v prosinci obdržet částku ve výši 2,8 milionu korun k zajištění vyrovnaného hospodaření.

 

Ilustrační foto: Archiv Filharmonie Bohuslava Martinů

 

2. 12. 2020

Další informace:
Adéla Čuříková
Oddělení komunikace a vztahů s veřejností
577 043 192, 731 555 213
adela.curikova@kr-zlinsky.cz

 

 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny (včetně podatelny)

  • Pondělí 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Úterý ---
  • Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
  • Čtvrtek ---
  • Pátek ---
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap