Zlínská škola, která uspěla v národní soutěži, věří, že přijde hlad po gastro službách

  23.4.2021
Zlínská škola, která uspěla v národní soutěži, věří, že přijde hlad po gastro službách

ZLÍNSKÝ KRAJ - V čase, kdy se nad perspektivou restaurací v celé Evropě stáhly černé mraky, se Střední škola gastronomie a obchodu Zlín rozhodla vyslat signál, že ve svém oboru vidí budoucnost a chce pro něho získat zájem.

„Zapojili jsme se do soutěže, v jejímž rámci jsme natočili minisérii videí, zejména našich receptů, které jsme prezentovali na sociálních sítích Facebooku, Instagramu a na školním webu. Vytvořili jsme videoklip, který je plně naším autorským audiovizuálním dílem. Naší hlavní snahou bylo vyburcovat a spojit všechny naše partnery z řad restaurací a hotelů," řekl ředitel školy Petr Úředníček a dodal: „Rozhodně v současné covidové situaci nepropadáme beznaději, protože víme, že po uvolnění přijde nárůst poptávky a obrovský hlad po gastro službách. Těšíme se na znovuzrození gastronomie v ještě větší míře než před pandemií." Příprava do soutěže byla podle ředitele náročná, studenti, učitelé i spolupracující partneři intenzivně pracovali čtyři měsíce.

Druhé místo v celorepublikové soutěži ocenila krajská radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová: „Je fantastické, že naše krajská škola, která patří spíše k menším organizacím, uspěla v konkurenci silných hráčů z řad známých hotelových škol. Je to úžasný úspěch a velmi gratuluji všem, kdo se na projektu podíleli svými nápady a svou prací," vzkázala Zuzana Fišerová. S ředitelem Petrem Úředníčkem se osobně sešla a poblahopřála mu i k dalšímu velkému úspěchu: Škola totiž jako jediná svého druhu ve Zlínském kraji byla zařazena do projektu Univerzity Palackého v Olomouci umožňujícího vzdělávání žáků se zdravotním postižením.

Více o škole: www.gaozl.cz
Podrobnosti o soutěži na www.amsp.cz

Zpracovala Helena Mráčková

23. 4. 2021
Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap