Zlín přivítá konferenci ZLINTECH

6. 9. 2022

Již 13.9.2022 se ve zlínském hotelu Baltaci Atrium bude konat další ročník konference ZLINTECH. Jde o unikátní konferenci, která odtajní potenciál rozvoje Zlínského kraje, směřování firem a odkryje budoucí technologické trendy v průmyslových, kreativních a ICT odvětvích klíčových pro Zlínský kraj.

Propojení s megatrendy ve společnosti ukáže možnosti, jakým směrem by se Česko mohlo ubírat v rámci Evropy. Záměrem konference je vytvořit prostor pro diskusi podnikatelů k aktuálním tématům jako lidé a jejich kompetence, nebo technologické trendy a jejich vliv na kvalitu života i podnikání.

Konferenci připravuje Technologické inovační centrum (TIC) v rámci projektu Smart akcelerátor Zlínského kraje II. “Každý, koho zajímá budoucnost našeho kraje a jeho potenciál rozvoje, bude chtít být na konferenci ZLINTECH.”, říká Martina Běťáková, RIS3 manažerka projektu.

Konference bude plná vizí, inspirace a budoucího směřování. “Máme v rukou čerstvou analýzu technologických trendů od týmu Rút Bízkové. Výsledky analýzy pro náš kraj jsou průlomové a nadchly mě. Analýza představuje nejmodernější trendy, které nás budou v příštích letech zásadně ovlivňovat.”, doplňuje Martina Běťáková.

V rámci konference vystoupí mnoho špičkových odborníků z firemního a vývojového sektoru. Inspirativní osobnosti se podělí o vlastní zkušenosti a jejich vize. Událost proběhne pod záštitou Zlínského kraje a svou účastí ji podpoří také hejtman Radim Holiš, ministryně pro vědu, výzkum a inovace v ČR Helena Langšádlová a europoslankyně Martina Dlabajová. Firemní sféru zastoupí např. Stanislav Martinec z Komy Modular nebo Ladislav Škoda z Tescomy. “Podařilo se dostat na pódium zajímavé řečníky z různých oborů, získat evropský i regionální pohled, úspěšné velké firmy i progresivní malé start-upy. Trendy, vize a diskuze si přijede poslechnout řada hostů a odborníků z celé republiky.” dodala Martina Běťáková z TIC.

Celý program bude rozdělen do několika bloků. Hned v tom prvním přijdou na řadu kreativní aplikace, kde řečnící vysvětlí, jaký vliv mají kreativní průmysly na ekonomiku regionů. Druhý blok se bude týkat průmyslové aplikace technologií v neprůmyslových odvětvích a kvalifikací pro výkon nových profesí, jež vznikly v rámci digitalizace. V rámci třetího bloku se řečníci rozmluví o SMART světě a ICT řešeních pro společnosti 4.0. Poslední blok představuje poctu českému předsednictví v Evropě a bude pojednávat o společenských megatrendech a možnostech kreativních průmyslů v Česku v rámci Evropy.

Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program plný nejnovějších technologických vychytávek, ukázek technologie blockchain, 3D vizualizací nebo rozšířené reality.

Součástí programu je i slavnostní vyhlášení a předání cen Created in Zlin, které oceňuje kreativní produkty a služby vzniklé ve Zlínském kraji. Celou konferenci zakončí společenský večer s následným networkingem, kde budou mít návštěvníci možnost diskutovat s řečníky a získávat cenné kontakty.

Program a registrace zdarma běží již na stránkách konference www.zlin.tech.

Bližší informace:

Lenka Kostelníková

Marketingová specialistka

Technologické inovační centrum s.r.o.

tel.: 733 690 867

e-mail: kostelnikova@ticzlin.cz

www.ticzlin.cz

 

zlintech--17-.jpg
zlintech--1-.jpg
zlintech--12-.jpg
zlintech--15-.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap