Zemřel valašský zpěvák, herec a výtvarník František Segrado

27.7.2021
Zemřel valašský zpěvák, herec a výtvarník František Segrado

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve věku 66 let zemřela v sobotu 24. července výrazná umělecká osobnost spjatá se Zlínským krajem – zpěvák, herec a výtvarník František Segrado.

„S velkým zármutkem jsem vyslechl zprávu o úmrtí pana Františka Segrada. Odešel velký umělec a ryze originální člověk, který nám všem bude moc chybět,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

František Segrado se narodil ve Vsetíně, život pak prožil se svojí manželkou a dvěma dcerami v nedaleké Jablůnce. Aktivně se věnoval uchovávání valašských písní, nářečí a zvyků. Čtyřicet let vystupoval s nejrůznějšími kapelami, od folkových až po rockové. Hudebně spolupracoval mimo jiné s autorskou dvojící Hapka-Horáček. Objevil se také v několika filmech, z nichž nejvýraznější roli vytvořil ve filmu Děda režisérky Marty Santovjákové Gerlíkové, kde ztvárnil postavu dědečka, který svým vnoučatům z Prahy představuje krásy a tradice Valašska.

Zpracoval: Jan Vandík

Foto: DENÍK/Michal Burda

27. 7. 2021

Jan Vandík