Železniční stanice Bylnice má novou podobu

  21.6.2013
Železniční stanice Bylnice má novou podobu

ZLÍN – Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák dnes dopoledne nechyběl při příležitosti slavnostního ukončení stavby Rekonstrukce železniční stanice Bylnice. Cestující ode dneška potěší například nová nástupiště se zajištěním bezbariérového přístupu či nové osvětlení. Stavba na železniční trati č. 341 Staré Město u Uherského Hradiště - Vlárský průsmyk a č. 283 Bylnice - Horní Lideč započala v únoru loňského roku.

Obsahem stavby byla rekonstrukce podstatné části kolejiště železniční stanice Bylnice, čímž byly zlepšeny jízdní parametry kolejí. Provedení rekonstrukce bylo nutné vzhledem k technickému stavu zařízení i vzhledem k vazbě na ostatní navrhované objekty stavby. Zlepšení komfortu cestujících bylo dosaženo vybudováním nových nástupišť (poloostrovního s přístupem v úrovni a vnějšího) se zajištěním bezbariérového přístupu a orientačního systému. Byla také vystavěna nová technologická budova s dopravní kanceláří a sociálním zázemím pro obsluhu. Většinu prostoru budovy však zabírá technologie. V rámci stavby byla dále provedena výstavba nové osvětlovací soustavy venkovních prostranství stanice a nástupišť, montáž elektrického ohřevu výměn a rekonstrukce kabelových rozvodů. V rámci stavby byla provedena rekonstrukce stávajícího elektromechanického staničního zabezpečovacího zařízení se současným zrušením obsluhy na stavědlech. Vnitřní zařízení bylo umístěno v novém technologickém objektu, který byl situován vedle výpravní budovy. Součástí objektu je i dopravní kancelář, která je umístěna do části objektu nejblíže ke stávající výpravní budově. Stavba vychází ze zadávacích podmínek a z potřeb železničního dopravního provozu, kde je výrazně majoritní osobní doprava. Její realizace zajistí vyšší kvalitativní technické parametry na trati.

 

Zpracovala: Gabriela Sýkorová Dvorníková (s využitím tiskové zprávy Správy železniční a dopravní cesty ČR)

21. 6. 2013

Další informace:
Sýkorová Dvorníková Gabriela                                    
tisková mluvčí                                                 
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190, 731 555 161                                     

 

Fotografie č. 2 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 3 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 4 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 5 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 6 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 7 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 8 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 9 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 10 (foto: Petr Zákutný)
Fotografie č. 11 (foto: Petr Zákutný)

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.