Zdravotníci, kteří pracovali s lékařkou ze vsetínské a lékárnicí z kroměřížské nemocnice, mají testy negativní

  24.3.2020
Zdravotníci, kteří pracovali s lékařkou ze vsetínské a lékárnicí z kroměřížské nemocnice, mají testy negativní

Negativní jsou výsledky testů u zdravotníků, kteří přišli do kontaktu s pozitivně testovanými kolegyněmi - lékařkou chirurgického oddělení Vsetínské nemocnice a lékárnicí Kroměřížské nemocnice. U obou žen se před pěti dny onemocnění koronavirem potvrdilo. Někteří jejich kolegové šli do karantény, další byli postaveni mimo službu, všichni museli absolvovat testy na koronavirus. Ty naštěstí dopadly dobře. Vsetínské chirurgické oddělení, které přešlo do pohotovostního režimu, se nyní se vrací k normálnímu provozu, lékárna Kroměřížské nemocnice provoz nepřerušila.

„Všichni se v současné době obáváme toho, aby se onemocnění koronavirem nerozšířilo mezi naše zdravotníky. To, že testy v obou nemocnicích dopadly dobře, je určitě skvělá zpráva. Počty nemocných v České republice průběžně narůstají a ještě narůstat budou, musíme být připraveni a budeme potřebovat každého našeho lékaře a každou zdravotní sestru,“ uvedl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Provoz vsetínské chirurgie se k dnešnímu dni vrací do normálu. Čtyřem lékařům a šesti sestrám byla Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje v souvislosti s pozitivně testovanou lékařkou nařízena karanténa, která stále trvá. Další zdravotníci byli postaveni mimo službu. V pondělí všichni absolvovali kontrolní testy, jejichž výsledek byl negativní. „Od dnešního dne pracuje chirurgie na dvou stanicích, další je vyhrazena pro traumatologii. Funguje i chirurgická ambulance a jednotka intenzivní péče. Přijímáme akutní pacienty, plánovaná operativa zůstává na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví zrušena. V rámci spolupráce nemocnic ZK v době pandemie budeme zajišťovat i určitou část operací pacientů s nádorovým onemocněním z ostatních regionů Zlínského kraje,“ uvedl primář chirurgického oddělení Radim Slováček s tím, že další změny jsou možné s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci.

Lékárna Kroměřížské nemocnice měla od konce minulého týdne mimo službu čtyři zaměstnance. „Jejich testy dopadly dobře, vyšly jako negativní. Zatím ještě zůstanou doma a budou nadále sledovat svůj zdravotní stav. Pokud bude vše v pořádku, v příštím týdnu je chceme zařadit do provozu,“ popsala Iva Úlehlová, vedoucí nemocniční lékárny v Kroměříži. Výdejna u brány nemocnice, v níž pozitivně testovaná lékárnice pracovala, je už více než týden uzavřena v souvislosti s aktuální změnou režimu všech nemocnic Zlínského kraje. Výdejna uvnitř areálu Kroměřížské nemocnice je v provozu.

 

ZPRÁVU ZPRACOVAL A VÍCE INFORMACÍ POSKYTNE:

Bc. Egon Havrlant | tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap