Uvedené řešení problematiky technologické podpory kraje obcím s rozšířenou působností v oblasti územně analytických podkladů se stalo vzorem pro vytvoření obsahu typizovaného projektového záměru "Nástroje pro tvorbu a údržbu územně analytických podkladů" (součást projektu "Digitální mapa veřejné správy) pro žádosti krajů o dotace z IOP, oblast intervence 2.1. Stav existující na Zlínském kraji byl v projektu nastaven jako maximalistická varianta s tím, že ne všechny kraje mohou dosáhnout stejné výsledné úrovně spočívající např. ve stoprocentní vektorové podobě obsahu datového skladu. V každém případě však některé z použitých principů by se mohly stát standardem i na jiných krajích. Doporučit lze na základě zkušeností Zlínského kraje především:
- jednotné katalogy jevů a datové modely pro všechny obce s rozšířenou působností kraje
- existenci pouze jednoho datového skladu (krajské technologické centrum) bez replikace na obcích s rozšířenou působností
Z dalších doporučení (už se nevztahujících k projektovému záměru "Nástroje pro tvorbu a údržbu územně analytických podkladů") lze zmínit např.
- přesměrování tvorby a údržby datové základny územně analytických podkladů z externích subjektů pouze na pořizovatele územně analytických podkladů, tzn. kvalitní personální zabezpečení této agendy.