Zastupitelé schválili významnou podporu pro sport

  6.11.2018
Zastupitelé schválili významnou podporu pro sport

ZLÍN – Nejen tři programové rámce, jejichž prostřednictvím budou udělovány dotace do sportu ve Zlínském kraji v příštím roce, ale také mimořádné individuální dotace na významné sportovní projekty schválili krajští zastupitelé na základě doporučení krajské rady.

„Těší mě, že Zastupitelstvo vyjádřilo podporu tradičnímu programu na jednorázové projekty v oblasti mládeže a sportu, kde pro rok 2019 počítáme s částkou 4 miliony korun. Dále chceme 16 milionů korun směřovat na činnost a rozvoj mládežnického sportu a rovněž budeme pokračovat v pilotním projektu, který jsme rozběhli letos pod názvem ´Podpora sportu v malých obcích do dvou tisíc obyvatel´ – zde máme vyčleněny 3 miliony korun,“ sdělil radní Miroslav Kašný zodpovědný za mládež a sport.

Kromě těchto 23 milionů pro tři výše uvedené programy také krajští zastupitelé zvedli ruku pro mimořádnou individuální podporu tří velkých projektů v celkovém finančním objemu téměř 2 miliony korun ještě v letošním roce. Tyto projekty totiž nelze podpořit z programových dotací.

„Formou individuálních dotací chceme ještě letos pomoci Valašskému házenkářskému klubu, a to částkou 175 tisíc korun, dále Fotbalovému clubu Zlín částkou jeden milion korun a Sportovnímu klubu biatlonu ve Velkých Karlovicích částkou 700 tisíc korun,“ uvedl Miroslav Kašný.

Mimořádná dotace pro Valašský házenkářský klub je určena na rozjezd podzimní části extraligové soutěže v házené mužů (zajištění maséra, lékaře i provozu rehabilitace). Dotace pro Fotbalový club Zlín je určena na projekt „Osvětlení a konstrukce hrací plochy v areálu Vlastimila Marečka Zlín“ a dotace pro SKB Velké Karlovice půjde na přípravné fáze pro zimní provoz biatlonového areálu.

Zlínský kraj poskytl v rámci programových podpor za poslední tři roky dotace v objemu 65 milionů korun. Formou individuálních dotací poslal Zlínský kraj do sportu téměř 80 milionů korun.

Zpracovala: Helena Mráčková

6. 11. 2018

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz 

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.