Zastupitelé schválili přidělení peněz poskytovatelům sociálních služeb pro letošní rok

  24.2.2016

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rozdělení finanční podpory v souhrnné výši 581,5 milionu korun mezi téměř stovku poskytovatelů sociálních služeb ve Zlínském kraji schválilo na svém dnešním zasedání krajské zastupitelstvo. Přidělení těchto peněz zajistí dostupnost sociálních služeb na území kraje v letošním roce. 

Zlínský kraj letos na úhradu výdajů souvisejících s poskytováním sociálních služeb na svém území obdržel ze státního rozpočtu 588 milionů korun. Je to o 50 milionů více než na začátku minulého roku. Z těchto peněz tedy nyní kraj rozdělil 581,5 milionu korun mezi žadatele o podporu z řad poskytovatelů sociálních služeb, kteří podali žádost a splnili všechny podmínky. Zbývající částka je držena jako rezerva pro potřeby rozvoje sociálních služeb v kraji.  

„Jsme velmi rádi, že na rozdíl od několika předchozích let, kdy docházelo k výraznému podfinancování sociálních služeb ze strany státu, s čímž kraje musely složitě bojovat, je v letošním roce situace v tomto ohledu mnohem lepší. Dává nám to klid na práci a prostor pro stabilizaci a zkvalitňování sítě sociálních služeb na území kraje. Přesto však ještě budeme ministerstvo práce a sociálních věcí žádat o další peníze potřebné pro dofinancování některých služeb v kraji,“ uvedla krajská radní pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan.

Peníze od státu jsou jedním z klíčových zdrojů pro zajištění financování sociálních služeb v kraji. K dalším patří peněžní prostředky od samotného kraje, obcí, uživatelů těchto služeb a ostatní zdroje. Další finance zejména do oblasti sociální prevence v kraji poplynou z evropských sociálních fondů. Zlínský kraj v současné době připravuje projekt, díky kterému bude moci tyto peníze čerpat.

Kraj má definovanou síť sociálních služeb v Akčním plánu rozvoje sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2016, který je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji. Cílem kraje je zajištění reálné a udržitelné sítě sociálních služeb, která v dostatečné kapacitě, náležité kvalitě a s odpovídající místní dostupností reaguje na měnící se potřeby občanů a napomáhá řešit nepříznivou sociální situaci osob na území kraje.

 

Zpracoval: Jan Vandík

24. 2. 2016

 

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz


Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap