Zastupitelé podpořili 15 miliony výstavbu kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm

1.11.2022

Finančně pomoci obcím s rozšířenou působností (ORP) realizovat jejich důležité projekty, na které by jinak složitě sháněly peníze, je smyslem dotační podpory, s níž letos nově přišel Zlínský kraj. Na svém pondělním zasedání schválili krajští zastupitelé poskytnutí více než 15 milionů korun na výstavbu nového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm. Celkově tak letos podpořili už jedenáct projektů ORP, a to souhrnnou sumou 165 milionů korun.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Výstavbu nového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm podpořili dotací 15,318 milionu korun krajští zastupitelé. Jde o další finanční příspěvek v rámci dotační podpory, kterou kraj směřuje do obcí s rozšířenou působností s cílem pomoci jim realizovat jejich důležité rozvojové projekty, na něž by jinak složitě sháněly peníze.

„Celkem máme pro naše obce s rozšířenou působností ve svém rozpočtu vyčleněno 245 milionů korun. Včetně této zastupitelstvo podpořilo už jedenáct akcí celkovou částkou ve výši 165 milionů korun. Další projekty mají obce rozpracované a o podporu si mohou zažádat až do roku 2024,“ připomněl hejtman Radim Holiš.

Výstavbou nového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm bude vyřešena nedostatečná kapacita stávajících kulturních zařízení ve městě. Půjde o vícepodlažní budovu, která je navržena jako pasivní dřevostavba s velmi nízkými provozními náklady. Nová multifunkční budova nabídne reprezentativní prostory pro pořádání kulturních a společenských akcí včetně vysokého standardu bezpečnosti pro návštěvníky i účinkující. Vybudován bude velký sál pro 340 a malý sál pro 120 návštěvníků včetně venkovní scény a foyer. Kromě akcí pořádaných městem plánují prostory nového kulturního centra využívat také školy, školky, základní umělecké školy, zájmové spolky i velká část místních firem a podnikatelů.

Mimo vlastního podílu financování má město zajištěnu i dotaci z jiných veřejných zdrojů, konkrétně 50 milionů korun z Operačního programu Životní prostředí na zateplení budovy.

Zpracoval: Jan Vandík

1. 11. 2022