Zástupci Pardubického kraje se přijeli podělit o své zkušenosti s transformací péče o ohrožené děti

  8.6.2018
Zástupci Pardubického kraje se přijeli podělit o své zkušenosti s transformací péče o ohrožené děti

ZLÍN – Transformace pobytových služeb pro ohrožené děti byla hlavním tématem setkání zástupců Zlínského kraje a Pardubického kraje, které se včera a dnes uskutečnilo ve Zlíně. Zlínský a Pardubický kraj jako vůbec první v republice před několika lety spustily pilotní projekty vedoucí k zavádění takových opatření, díky kterým nebude nutné zbytečně umisťovat ohrožené děti do ústavní péče.

„V transformaci péče o ohrožené děti v současnosti úspěšně pokračujeme. Naším cílem je, aby se co nejméně dětí dostávalo do péče pobytových či ústavních zařízení. Velmi významná je spolupráce s jednotlivými odbory sociálně-právní ochrany dětí i podpora sociálně aktivizačních služeb pro děti, které napomáhají tomu, aby dítě mohlo setrvat u rodičů nebo jiných blízkých osob. V případě odebrání dítěte primárně řešíme situaci náhradní rodinnou péčí. Kolegy z Pardubického kraje jsme k nám pozvali proto, abychom si mohli navzájem vyměnit své praktické zkušenosti a poznatky," uvedla Michaela Blahová, radní Zlínského kraje pro sociální oblast, neziskový sektor a rodinnou politiku.

Společný program byl včera zahájen jednáním na krajském úřadě, kde zástupci obou krajů ze svého pohledu představili proces transformace ve vybraných zařízeních. Dnes program pokračoval prohlídkou Dětského centra Zlín na Burešově, jehož je kraj zřizovatelem a které funguje jako zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Nabízí sociálně aktivizační služby a krizovou pomoc pro rodiny s dětmi. Dříve tato organizace zajišťovala službu dětského domova pro děti do tří let. Kromě tohoto zařízení prochází ve Zlínském kraji postupnou transformací také valašskomeziříčské Centrum ÁČKO.

Zpracoval: Jan Vandík

8. 6. 2018

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

-mg-2676-foto-jiri-balat.jpg
-mg-2716-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap