Zástupci kraje si prohlédli provoz firmy EGO Zlín

7.10.2021
Zástupci kraje si prohlédli provoz firmy EGO Zlín

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zajistit maximální bezpečnost obyvatel. Tento cíl mají společný vedení Zlínského kraje a firma EGO Zlín, spol. s r.o. Náměstkyně pro zdravotnictví Olga Sehnalová a Tomáš Janča, předseda výboru Zastupitelstva Zlínského kraje pro rozvoj podnikatelských aktivit, si společnost přijeli ve čtvrtek 7. října osobně prohlédnout.

EGO Zlín nabízí systémy biologické ochrany, logistické a dekontaminační systémy, prostředky pro urgentní medicínu a dlouhodobou péči o pacienty.

„Vývoj ochranných prostředků a systémů jde neustále kupředu, tak jak se mění rizika, kterým jsme jako společnost vystaveni. Vždy musí reagovat na konkrétní potřeby z praxe, proto pokud v této věci můžeme spolupracovat, věřím, že to bude ku prospěchu všech," řekla náměstkyně Olga Sehnalová.

Mobilní infekční pracoviště od EGO Zlín využívají například v Jihoafrické republice, záchranné systémy horská či letecká záchranná služba, jejich stany mohou posloužit jako polní nemocnice.

„Těší mě, že v kraji máme úspěšné firmy, které umí reagovat na aktuální potřeby současné doby. Pro podnikatele v regionu je Zlínský kraj férový partner, potřebujeme s firmami spolupracovat a podnikatelské prostředí rozvíjet," dodal Tomáš Janča.

7. 10. 2021

Soňa Ličková