Zástupci kraje navštívili sídlo společnosti NWT, jednali zde o možnostech spolupráce

  18.5.2021
Zástupci kraje navštívili sídlo společnosti NWT, jednali zde o možnostech spolupráce

Představitelé Zlínského kraje navštívili sídlo společnosti NWT. Jednali zde o možnostech budoucí spolupráce. Zajímali se především o projekt Silo II, který mimo jiné nabídne atraktivní zázemí začínajícím podnikatelům.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Sídlo společnosti NWT ve Zlíně-Prštném navštívili ve čtvrtek 13. května představitelé Zlínského kraje – konkrétně radní pro digitalizaci Jiří Jaroš, předseda výboru pro rozvoj podnikatelských aktivit Tomáš Janča a předseda výboru pro dopravu Jakub Zach. Setkali se zde jednak se zástupci NWT v čele s generálním ředitelem Davidem Vítkem a dále také se Zdeňkem Rudolským, spoluzakladatelem sítě Impact Hub. Ta se společně s inovačním centrem NWT podílí na projektu Silo II, v jehož rámci vzniká v sousedství současného sídla NWT stejnojmenná sedmipatrová budova, která by již od letošního podzimu měla nabídnout coworkingové a eventové zázemí s kavárnou pro podnikatele, tvůrce, menší i velké firmy.

„Myslím si, že je hodně důležité, abychom jako Zlínský kraj komunikovali s největšími firmami, které u nás v regionu máme, a hledali průniky, kde si můžeme navzájem pomáhat a které mohou přinášet synergii. Právě Silo II je skvělý projekt, který má velké ambice a ekonomicky pomůže celému našemu regionu, zejména pak začínajícím podnikatelům a projektům,“ uvedl Tomáš Janča.

Radní Jiří Jaroš k tomu doplnil: „Co se týče digitalizace, je před námi ve Zlínském kraji spousta práce a NWT je jedním z partnerů, který by nám mohl pomoci náš kraj v tomto ohledu výrazně posunout dopředu, protože oni jsou jedním z největších odborníků a lídrů v oblasti digitalizace a inovací. Proto jsme velmi rádi, že jsme navázali kontakt a budeme se scházet i nadále.“

Společnost NWT projevila například zájem aktivně se zapojit do organizace soutěže pro začínající podnikatele nazvané Můj první milion, kterou pořádá Technologické inovační centrum a v níž nejlepší soutěžící mimo jiné vyhrává pronájem kanceláře na rok zdarma. A právě takovéto prostory pro začínající projekty bude moci nabídnout objekt Silo II.

Další možností spolupráce je uspořádání tzv. hackathonu, což je akce, při níž programátoři, případně ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu. Zde se nabízí projekt zaměřený na kvalitní zpracování a následné využití dat z oblasti dopravy, kterých má Zlínský kraj k dispozici velké množství a které přitom zatím zůstávají nevyužity.

Zpracoval: Jan Vandík

18. 5. 2021

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

 

20210513-132708.jpg
20210513-133246.jpg
20210513-134642.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap