Září nabídne Zlín Film Festival, Dny slovenské kultury i Den otevřených sušíren ovoce

2. 9. 2020

VÝCHODNÍ MORAVA – Konec letních prázdnin zdaleka neznamená konec bohaté nabídky akcí na Východní Moravě. Ta bude bavit i v prvních dnech září.

V Domě kultury Uherský Brod vystoupí známý moderátor Karel Šíp se svou Minipárty, jejímž hostem bude bavič J.A. Náhlovský. Pořad se uskuteční ve středu 2. září od 19:00. Vstupenky zakoupené na 18. března zůstávají v platnosti.

Lázeňské Luhačovice zvou na Dny slovenské kultury. Přehlídka slovenského folkloru, divadla a hudby začne ve čtvrtek 3. září a potrvá do soboty 5. září. Více informací na https://www.lazneluhacovice.cz/25009-dny-slovenske-kultury .

V pátek 4. září startuje Zlín Film Festival, zaměřený na filmy pro děti a mládež. Nejstarší a největší filmová přehlídka svého druhu potrvá až do čtvrtka 10. září. V původním termínu, tedy před prázdninami, se nemohla uskutečnit kvůli tehdejším opatřením přijatým v souvislosti s koronavirem. Zlínský festival se ponese v duchu tématu 2020: NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI. Více k programu a další podrobnosti naleznete na www.zlinfest.cz.

Na Letní kino se půjde v pátek 4. září v Uherském Hradišti. Od 21:00 se budou ve Smetanových sadech promítat legendární Postřižiny.

Pro ty, co upřednostňují ve své kuchyni produkty z regionu, jsou určeny Farmářské trhy ve Vsetíně. Navštívit je bude možné i v sobotu 5. září od 7.00 na Dolním náměstí.

Jankovská traktoriáda rozbouří v sobotu 5. září Jankovice na Kroměřížsku. Letos se zde pojede už 5. ročník závodu malotraktorů domácí výroby. Startovat se začne po 13. hodině, více k programu na www.vychodni-morava.cz/akce/140031.

Zážitky, turistika, chuťovky ze sušeného ovoce, ale i kulturní zážitky a hlavně oddych čekají v turisticko-zážitkovém dni ve Vlachovicích na jihu Valašska. Spolek DOKOPY společně s majiteli početných vlachovských sušíren a majiteli dalších významných staveb přichystali na sobotu 5. září Den otevřených sušíren ovoce. Zajímavé technické stavby, z nichž některé jsou i dvě století staré, se v tento den otevřou veřejnosti a turistům. Program začne v 10:00, více na www.vychodni-morava.cz/akce/140111.

V sobotu 5. září ožije Burešov ve Zlíně tradičním Pohádkovým lesem. Děti si budou moci projít jednotlivá stanoviště, setkat se s pohádkovými bytostmi z Doubrav a Březůvek a ukázat svůj um v jednoduchých soutěžích a hrách. Akce začne v 14:00 a potrvá do 18:00.

Odpoledne plné zpěvu, ale hlavně chutnání lizačky u kotla zažijete v sobotu 5. září odpoledne v Muzeu U Mlýna v Dolním Němčí, pořádají zde akci Vaření trnek. V programu vystoupí ženský pěvecký sbor Tetičky z Dolněmčí, mužské pěvecké sbory i folklorní soubor Oldněmčan. V 15.00 hodin se můžete těšit na slavnostní otevření archeologické expozice. Akce začne ve 14.00 a potrvá do 18.00 hodin. www.vychodni-morava.cz/akce/140151/

Míša Růžičková po roce přijíždí na Vsetín se svou novou písničkovou show Cestujeme za zvířátky, která je určena pro nejmenší diváky od 3 let věku. Představení se uskuteční v neděli 6. září od 16:00 ve velkém sále Domu kultury.

Staré Město u Uherského Hradiště zažije v neděli 6. září tradiční Velkomoravský koncert. Od 17:00 se na pódiu vystřídají Jiří Pavlica & Hradišťan, Jiří Pospíchal & Slovácký komorní orchestr,
Horňácká muzika Petra Mičky a Staroměstští mládenci. V rámci koncertu budou předány Ceny města Starého Města za rok 2020.

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace v ČR se akce nemusí uskutečnit.

Informace o dalších akcích hledejte na www.vychodni-morava.cz.

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900, E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava

Ing. Zdeněk Urbanovský, marketing a PR, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz

valasske-susirny-pro-zlinsko-a-luhacovicko-nafotil-jan-zainer.jpg
zlin-film-festival.jpg