Zaměstnanci krajského úřadu pomáhají hygienikům při trasování

14.10.2020
Zaměstnanci krajského úřadu pomáhají hygienikům při trasování

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ode dneška se část zaměstnanců Krajského úřadu Zlínského kraje zapojila do telefonického obvolávání rizikových kontaktů osob pozitivně testovaných na koronavir, které je součástí tzv. trasování. O tuto personální výpomoc krajský úřad požádala Krajská hygienická stanice Zlínského kraje.

„Hygienikům jsme samozřejmě rádi vyšli vstříc a po úspěšném zaškolení je nyní do této činnosti zapojena zhruba dvacítka našich zaměstnanců. V případě potřeby jsme připraveni uvolnit další zaměstnance, a to nejen po dobu nouzového stavu, ale na tak dlouho, jak to bude aktuální situace vyžadovat,“ sdělil ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje Milan Štábl.

Nově vyškolení operátoři z krajského úřadu fungují ve dvou call centrech sídlících v budově č. 22 naproti krajskému úřadu, a to ve skupinkách po pěti, kdy každá skupinka má k dispozici pracovníka z krajské hygieny, který je připraven poskytnout odbornou radu či pomoc.

Obsahem hovoru s rizikovým kontaktem (tedy osobou, která se dostala do blízkého kontaktu s pozitivně testovaným na koronavir), je zejména poučení o karanténě, zjištění informací o jeho zdravotním stavu a následné odeslání na testování včetně vystavení e-žádanky.

Zpracoval: Jan Vandík

14. 10. 2020